• Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

          • Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

            To oznacza ,że praktycznie od jutra tj. od 12. marca dzieci przedszkolne i uczniowie SP zostają w domu. W wyjątkowych przypadkach dzieci , którym nie można zapewnić opieki w domu, mogą jeszcze przez dwa dni (tj.12 i 13 marca)korzystać z zajęć opiekuńczych w szkole i przedszkolu.

          • Środki ostrożności związane z epidemią koronowirusa.

          • W związku z pojawieniem się w Polsce przypadków koronawirusa  SARS-CoV-2 , zwracamy się z uprzejmą prośbą by dzieci przestrzegały podstawowych zasad higieny, w tym częstego mycia rąk  z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.

             Zwracamy uwagę na obowiązek bezzwłocznego informowania najbliższej stacji sanitarno -epidemiologicznej w przypadku kiedy dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne. Należy również natychmiast zgłosić się na oddział zakaźny szpitala powiatowego w Mielcu.

            Numer kontaktowy PPISE w Mielcu 17 586 30 21
            Infolinia Min. Zdrowia  tel. 800 190 590.
            Oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Mielcu 17 780 03 91.

            Apelujemy do Państwa o nieposyłanie do szkoły i przedszkola chorych i przeziębionych dzieci. Prosimy również  informować telefonicznie dyrektora szkoły o każdym  przypadku kiedy dziecko lub ktoś z domowników  wrócił z terenów występowania koronawirusa .

          • W karnawałowych rytmach

          • W okresie karnawału jest pora na wesołą zabawę w gronie przyjaciół i znajomych. Dnia 11. 02. 2020 r.  najpierw przedszkolaki, a po południu uczniowie z klas I - III wesoło spędzili czas. W kolorowo udekorowanej sali gimnastycznej grupa animacyjna zadbała o to, aby nikt się nie nudził. W rytmie góralskich przebojów wszyscy świetnie się bawili. Była okazja do tańca w grupach, parach, z wychowawczyniami w kole oraz w korowodach i indywidualnie. Odbyło się mnóstwo konkurencji np. przechodzenie pod ciupagą, jazda na "nartach", wyścigi "gąsienic", konkurs tańca oraz zabawy z chustą animacyjną i kolorowymi piłeczkami. Okazało się, że muzyczne przeboje są dzieciom doskonale znane, więc często sala rozbrzmiewała wesołym śpiewem wszystkich uczestników balu. Podczas zabawy przebierańcom bardzo smakowała pizza i różnego rodzaju napoje. Na koniec jedna z mam zrobiła zebranym miłą niespodziankę, wystrzeliwując w powietrze błyszczące confetti. Imprezę można uznać za bardzo udaną. Szkoda, że następna dopiero za rok…

            M.D.

          • Dzień Babci i Dziadka 2020 w szkole

          • Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto, kiedy wnukowie mogą wyrazić swoje uczucia względem osób, które zaraz po rodzicach spełniają tak ważną rolę w wychowywaniu i opiece nad najmłodszymi. W tym roku, ze względu na ferie zimowe, uczniowie klas I - III z opóźnieniem, bo dnia 6.02.2020 r. przygotowali dla swoich najbliższych wspaniałą uroczystość. W progi naszej szkoły zawitało mnóstwo zaproszonych babć i dziadków. W odświętnej scenerii gości powitał dyrektor Zygmunt Krempa, który złożył im serdeczne życzenia i zadedykował piosenkę "Życzymy, życzymy...". Następnie uczniowie zaprezentowali swój wspólny program artystyczny przygotowany pod okiem wychowawczyń. Zebrani mogli podziwiać aktorskie talenty w przedstawieniu znanej baśni "Czerwony Kapturek" oraz humorystycznej inscenizacji D. Gellner pt. "Dziadek, stołek i rosołek". Nie zabrakło też serdeczności wyrażanych w formie wierszy i piosenek z solowymi popisami. Uczniowie zatańczyli "Polkę Dziadek" i układy taneczne do utworów "Halleluja" i "Babcia" z programu "My3". Na koniec uczeń z klasy I oraz uczennica z klasy III w duecie na keyboard i skrzypce zagrali wszystkim tradycyjne "100 lat". Babcie i dziadkowie nie kryli swojego wzruszenia, zwłaszcza w momencie, kiedy wnukowie obdarowali ich własnoręcznie przygotowanymi laurkami z życzeniami. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy zadbali o słodki poczęstunek dla gości.

            M.D.

          • ”Misie Ratownisie”

          • Z końcem stycznia zakończyła się w naszej szkole zbiórka pluszowych maskotek,organizowana przez Fundację Wsparcie112. Celem akcji„Misie Ratownisie”- której wielki finał zaplanowano na 16 lutego 2020r -  jest  przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego oraz innych służb ratunkowych, zajmujących się ratowaniem dzieciposzkodowanych w wypadkach drogowych, pożarach oraz innych traumatycznych zdarzeniach. Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna. Michał Dziewit oraz Kacper Krakowski  z klasy 7 przygotowali piękne plakaty promujące zbiórkę, a maskotki przynosili wszyscy - od przedszkolaków, po najstarszych uczniów szkoły podstawowej. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu dzieci, młodzieży oraz rodziców udało się zebrać  178 pluszaków, które zostały dostarczone do Fundacji,za pośrednictwem punktu zbiorki w Tarnobrzegu. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie  tej szlachetnej  inicjatywy!

             M.S.

          • Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu.

          • W tym roku ta wspaniała uroczystość odbyła się 31 stycznia.  „ Powróćmy jak za dawnych lat” taki był temat przewodni pięknego, wesołego a zarazem wzruszającego przedstawienia w wykonaniu dzieci z  grupy„Delfinki”. Przedszkolaki , w krótkim występie artystycznym przeprowadziły dziadków przez ich całe życie. Recytując śmieszne wierszyki i odgrywając zabawne scenki do słów tak dobrze znanych przebojów, jak: „Dwudziestolatki", „Orkiestry dęte”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Tylko w Twoich dłoniach” itd.  Z kolei dzieci z grupy „Odkrywców”przygotowały przedstawienie jasełkowe . Starszaki zaprezentowały ekspresję słowno-ruchową, łącząc śpiew z elementami ruchu, sprawiając wiele radości bliskim. Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Jezusa.  Wśród śpiewu aniołów do żłóbka  przybyli rozradowani i pełni werwy pastuszkowie. Nowo narodzonemu Dzieciątku, pokłony złożyli także Królowie. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wcieliły się w swoje role, śpiewały  znane pastorałki oraz wykonały  partie solowe. Tego dnia każda babcia i każdy dziadek otrzymali wyjątkowy prezent od swoich wnucząt. Słodki poczęstunek umiliła niespodzianka w postaci prezentacji zdjęć swoich wnucząt.

            M.W

          • Pokaz historyczny w wykonaniu Grupy Artystycznej "Rekonstrukto"

          • 31 stycznia 2020 r. odwiedziła nas Grupa Artystyczna Rekonstrukto z pokazem pt. „Wrzesień 39 roku - rzecz o tym, jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita”. Pasjonaci historii omówili i zaprezentowali:- sytuację międzynarodową II Rzeczypospolitej, etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim, polski mundur wojskowy, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, bezpieczne repliki broni, rekonstrukcje z udziałem naszych uczniów, technikę wojskową, łączność i zaopatrzenie, musztrę i sprzęt bojowy. Nasi uczniowie z zapartym tchem słuchali i oglądali program przybliżający losy państwa, narodu i żołnierza polskiego u kresu II Rzeczypospolitej. Ochotnicy mieli szanse osobiście dotknąć i sprawdzić wyposażenie wojska polskiego poprzez przymierzanie hełmów, masek przeciwgazowych oraz elementów umundurowania żołnierzy. Najwięcej emocji wzbudził pokaz broni i sprzętu bojowego.Niektórzy uczniowie egzamin szeregowca przeszli imponująco, co udowodnili  wysoką sprawnością fizyczną  i niemałą wiedzą z zakresu militariów i historii naszej Ojczyzny. Była to bardzo interesująca lekcja historii połączona z zabawą, a także doskonała okazja,by kolejny już raz w naszej szkole uczcić 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej, kształtować pożądane postawy patriotyczne i więzi z krajem ojczystym, uczyć poszanowania dla dziedzictwa narodowego.

            A.D.

          • BEZPIECZNE FERIE

          • W dniu 9.01.2020 r. uczniowie szkoły podstawowej i wychowankowie przedszkola uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszką  Komendy Powiatowej Policji w Mielcu . Tematem spotkania było omówienie zasad bezpiecznego spędzania ferii zimowych. Dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje prowadzącej  oraz p. M. Czerw z Jaślańskiej OSP za cenne wskazówki i rady  przekazane naszym podopiecznym.

          • Warsztaty z dietetykiem w przedszkolu

          • W dniu 9.12.2019 dzieci z grup "0" i młodsze w ramach akcji „Jemy smacznie i zdrowo” uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez dietetyka "Projekt Zdrowie" panią Agate Anuszewską. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się czym zajmuje się dietetyk oraz w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. W trakcie spotkania pani dietetyk zadawała dzieciom pytania dotyczące  zdrowego odżywiania, oraz produktów szkodliwych dla zdrowia. Dzieci doskonale poradziły sobie z tym zadaniem wiedząc, które produkty warto jeść. Pani Agata wytłumaczyła też, przedszkolakom dlaczego należy ograniczać słodycze  i słodkie napoje,  a zwiększyć  spożycie  warzyw  i  owoców. Przy pomocy dzieci przeprowadziła również pokaz przygotowywania zdrowych koktajli owocowych i owocowo-warzywnych, po którym nastąpiła wspólna degustacja przygotowanych smoothies. 

          • Sukcesy naszych uczniów w Gminnym Konkursie Poezji Religijnej

          • 12 grudnia 2019 r. w Ośrodku Kultury w Grochowem odbył się Gminny Konkurs Poezji Religijnej, w którym wzięło udział 50 uczniów z 4 szkół podstawowych z terenu tuszowskiej gminy.Uczniowie oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych oraz dwóch kategoriach wykonawczych. Prezentacjom recytatorskim i muzycznymuważnie przysłuchiwała się komisja jury w składzie: Karolina Dulik polonista, bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuszowie Narodowym oraz Arkadiusz Chwałek- instruktor ds. muzyki Gminnego Ośrodka Kultury w Grochowem. Prezentowane w rywalizacji konkursowej utwory miały często formę dziecięcej modlitwy bądź wiersza z refleksją. Tematyka utworów miała wymiar wychowawczy. Komisja konkursowa doceniła prezentacje sceniczne następujących osób z naszej szkoły:1)w grupie wiekowej klas IV – VI w kategorii: recytacja NAGRODĘ przyznano: Bartoszowi Strebowi z klasy IV,Weronice Stecyk z klasy VI; Bartoszowi Rzeźnikowi z klasy VI; natomiast WYRÓŻNIENIE w tej kategorii wiekowej otrzymała Jagoda Głaz również z klasy VI; 1)w grupie wiekowej klas VII – VIII w kategorii: recytacja NAGRODĘ wywalczył Bartosz Durda z klasy VII. Naszą szkołę w popisach sztuki recytatorskiej tego dnia reprezentowało 7 uczniów, przygotowanych do konkursu przez  p. A. Durdę. Wszystkim recytatorom serdecznie gratulujemy.

            A.D.

          • Zabawa ze Św. Mikołajem

          • Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Dzieci przygotowują się do niego bardzo starannie. Każda grupa wykonuje ciekawe prace plastyczne, na których króluje Mikołaj. Wszystkie dzieci przygotowują również montaż słowo-muzyczny, który zaprezentują przed wyjątkowym gościem. W tym roku  Święty Mikołaj odwiedził nasze kochane przedszkolaki 5 grudnia. Ekipa Mikołaja przygotowała dla dzieci wiele atrakcji między innymi zabawy ruchowe, konkursy, tańce w których  chętnie wszyscy uczestniczyli. Po zakończonej zabawie dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym kochanym przedszkolakom wiele radości.

          • Wycieczka do COBI

          • 18 listopada nasze przedszkolaki dzięki uprzejmości pani Sowy (mamy Filipka) wybrały się na wycieczkę do firmy COBI. Firma COBI jest polskim producentem wysokiej klasy klocków konstrukcyjnych. W fabryce, pani przewodnik oprowadziła nas po poszczególnych resortach fabryki. Pokazywała etapy powstania klocków COBI- od kolorowego granulatu po całe zestawy klocków. Przedszkolaki podziwiały gotowe konstrukcje i ekspozycje. Wrażenia były niesamowite. Dzieci z bliska mogły przyjrzeć się procesowi produkcji klocków, którymi tak bardzo lubią się bawić. Zobaczyły, z czego powstają, jakie maszyny je produkują i jak dużo pracy potrzebne jest, aby powstał wybrany zestaw. Na koniec, każdy uczestnik wycieczki otrzymał zestaw klocków.

             

            M.W.

          • MOBILNA FILHARMONIA PT. „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

          •    3 grudnia 2019 r. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym niezwykła lekcja muzyki. Niezwykła za sprawą niecodziennych gości, profesjonalnych muzyków z Mobilnej Filharmonii z Rzeszowa, którzy podczas  koncertu pt. „Piękna nasza Polska cała”  przemierzyli wspólnie z dziećmi Polskę wzdłuż i wszerz. Muzycy zaprezentowali muzykę pochodzącą z różnych regionów naszego kraju takich jak Podlasie, Kaszuby, Podhale czy Małopolska. Uczestnicy koncertu mogli usłyszeć wiele pieśni i przyśpiewek, a także podziwiać wspaniałe instrumenty muzyczne tj: flet poprzeczny, akordeon, skrzypce, kontrabas, a na niektórych z nich mogli nawet zagrać. Barwne kreacje artystów, ich profesjonalna gra na instrumentach oraz odpowiedni sposób przekazywania muzycznej wiedzy sprawił, że koncert przyniósł dzieciom wiele korzyści. Uśmiech i zadowolenie dzieci sprawiły, że przygoda w świecie melodii, brzmień i odgłosów poza walorami edukacyjnymi miała także inny aspekt – dobrego samopoczucia.

          • Wrotkowy zawrót głowy, czyli o mikołajkowym wyjeździe klas IV - VII

          • 2grudnia 2019 r. klasy IV – VII na pewno zaliczą do udanych szkolnych wyjazdów integracyjnych, ponieważ tego dniamiały okazję przeżyć wrotkowe szaleństwo z okazji zbliżających się MIKOŁAJEK.       
            Organizatorem przedsięwzięcia byli wychowawcy klas wspólnie z panią Wiesławą Dziewit  - reprezentująca Radę Rodziców. Zabawy nie było końca, wszyscy znakomicie bawili się na torze wrotkowym pod fachowym okiem instruktora i jednocześnie animatora interesujących zabaw na wrotkach. Uczniowie pełni energii i niespożytych siłchętnie korzystali z wielu, przygotowanych dla nich atrakcji, takich jak: małpi gaj, airhockey, karaoke, piłkarzyki, basen z kulkami, bilard, tenis stołowyczy PlayStation.Zatem tegoroczny mikołajkowy wyjazd zapewnił uczniom dużą dawkę wrażeń, ruchu i zabawy w miłym towarzystwie. O naszych uczniach nie zapomniał sam św. Mikołaj, który przybył z dalekiego kraju, by obdarować ich słodkim smakołykiem, a jak się okazało również jest wielbicielem wrotkowego szaleństwa.

          • Recytacje naszych uczniów docenione w Podkarpackim Konkursie „Literatura i Dzieci 2019 – „W świecie wyobraźni”

          • 26 listopada 2019 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w gminnych eliminacjachPodkarpackiego Konkursu „Literatura i Dzieci 2019 –W świecie wyobraźni”, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grochowem. Źródłem pomysłów tegorocznych prezentacji byłafantastyka, nierealne światy – wytwory dziecięcej wyobraźni.
                        Celem konkursu było: upowszechnianie i zachęcenie do czytania książek, popularyzacja literatury dziecięcej, przekazywanie poprzez literaturę ponadczasowych wartości, rozwijanie wyobraźni, promocja dokonań artystycznych dzieci.
            Nasi uczniowie mogą być zadowoleni ze swoich popisów recytatorskich.                      
                     Komisja - jury doceniła prezentacje sceniczne następujących osób z naszej szkoły:
            - w grupie wiekowej klas 0 – II -  w kategorii: recytacja– WYRÓŻNIENIE otrzymała Julia Trela z klasy I (opiekun artystyczny: Maria Dedo) oraz Zuzanna Trela z kl. 0 ( opiekun  artystyczny: Monika Białek)
            - w grupie wiekowej klas III – V w kategorii: recytacja – WYRÓŻNIENIE otrzymałaJoanna Głazz klasy V (opiekun artystyczny: Ewa Indyk); NAGRODĘ i awans do następnego etapu wywalczył Bartosz Streb z kl. IV (przygotowany pod kierunkiem Agaty Durdy).
            - w grupie wiekowej klas VI – VIII– NAGRODĘ wywalczyłaEwa Zawadzkaz kl. VIII i Bartosz Durdaz kl. VII, którzy również przeszli do następnego etapu, czyli eliminacji rejonowych (opiekun artystyczny: Agata Durda);                 

            Gratulujemy i zachęcamy do rozwijania zdolności recytatorskich.

            A.D.

          • Warsztaty w Centrum Nauki "Leonardo da Vinci"

          • Dnia 14.11 uczniowie klas I-IV udali się z wizytą do Centrum Nauki Leonardo da Vinci, znajdującego się na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu koło Chęcin. Uczniowie kl. I-II pod opieką pań: Marii Dedo i Jadwigi Kopacz wzięli udział w warsztacie pt.”Czy grzyby rosną tylko w lesie?”, dzięki któremu starali się zbadać, czy wszystkie gatunki posiadają kapelusze. Ponadto, uzyskali odpowiedzi na wiele pytań, m.in.: Jakie kształty i kolory mają grzyby? Czy należą do roślin? Co to są drożdże, i do czego je wykorzystujemy? W tym celu młodzi naukowcy wykonali kilka prostych, a zarazem ciekawych doświadczeń. Uczniowie kl. III-IV pod opieką pań: Justyny Obary i Ewy Indyk uczestniczyli w warsztacie pt. „O pewnych cząsteczkach, które postanowiły wyrównać rachunki”. W trakcie warsztatów dzieci mogły pogłębić wiedzę na temat zjawiska dyfuzji oraz zaobserwować szczególny rodzaj dyfuzji jakim jest osmoza. Uczniowie, korzystając z metod laboratoryjnych, wykonali doświadczenia chemiczne pod czujnym okiem prowadzącego. Po warsztatach przyszedł czas na zwiedzanie całego obiektu. Kręcąc się na karuzeli Koło Fizyka dzieci mogły poznać działanie siły odśrodkowej, uderzając w Dzwony Rurowe zrozumieć zjawisko fali stojącej, a wprawiając w ruch kule na Kołysce Newtona pojąć zasady zachowania pędu i energii. Są tam także takie stanowiska interaktywne jak Harfa Świetlna, Koło Chomika, Wir Wodny, Wielka Dmuchawa, Lejek Grawitacyjny, Komnata Amesa czy Telegraf Akustyczny. Każdy znalazł tam coś dla siebie, doświadczył, dotknął, sprawdził i zapamiętał. Uczniowie próbowali także pokonać bariery architektoniczne, z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne, jeżdżące na wózku inwalidzkim. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Z dobrymi humorami ruszyliśmy w drogę powrotną.

            E. I.

          • Pasowanie na Przedszkolaka

          •  

            W dniu 19.11.2019 r. odbyła się uroczystość będąca symbolem przyjęcia najmłodszych w kręgi życia przedszkolnego.  Była to też okazja do zaprezentowania się scenie po raz pierwszy w tym roku szkolnym,     a dla niektórych dzieci nawet pierwszy raz w życiu. Po powitaniu zebranych gości przez dyrektora rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez M.Białek w wykonaniu grupy „0”  pt. „Spotkanie z Panią Jesienią”. Starszaki w jesiennych elementach stroju recytowały wiersze, śpiewały piosenki i odgrywały krótkie scenki z udziałem Pani Jesieni. Nie zabrakło też układów tanecznych, dziewczynki przebrane za listki zatańczyły walc szostakowicza  „Jesień w ciepłych barwach” oraz na zakończenie cała grupa pożegnała się ze sceną jesiennym kujawiakiem. Następnie na scenie pojawiły się stremowane maluszki, a chłopcy w kapeluszach na głowie i w słonecznych okularach, rozpoczęły występ od tańca na krzesełkach do utworu Hugo Strasser- Letkiss. Przedszkolaki odświętnie ubrane w biretach na głowie, pod okiem wychowawczyń: M. Wójciak i M. Kościelnej recytowały wiesze i wykonały taniec do piosenki „ Souch a happy day”. Maluszki pokazały również zdolności językowe i zaśpiewały piosenkę w języku angielskim pt. Hello. Następnie pan dyrektor Zygmunt Krempa dokonał Aktu Pasowania na przedszkolaka, aż piętnastu nowo-przyjętych dzieci. Na pamiątkę każdy otrzymał dyplom i upominek a w sali czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców z trójki klasowej.

            M.Kościelna

          • Wizyta w Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

          • Do Świąt Bożonarodzeniowych jeszcze chwilka, ale nasze przedszkolaki już powoli zaczynają przygotowywać się do tego wspaniałego czasu. Z tej okazji wybraliśmy się do magicznego miejsca - fabryki bombek. Mieliśmy okazję na własne oczy zobaczyć jedyne, niepowtarzalne i unikatowe ozdoby choinkowe. Z zapartym tchem   dzieci śledziły proces powstawania i ozdabiania bombek. Gabloty stworzone w różnych stylach: amerykańskim, francuskim, norweskim itp zachwyciły wszystkich uczestników wycieczki. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę  własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów.

    • Kontakt

      • Zespół Szkół w Jaślanach
      • 17 581 76 24
      • Jaślany 432 39-332 Tuszów Narodowy NIP: 817-18-87-333 regon: 831226070 PKD 85.60.Z ------------------------------------------------ Poland
      • godziny pracy sekretariatu od 7:30 do 13:30 , od pon.- do piątku
      • Dane do wystawienia faktury: Nabywca: Gmina Tuszów Narodowy 39-332 Tuszów Narodowy 225 NIP 817-198-47-40 Odbiorca: Zespół Szkół w Jaślanach Jaślany 432 39-332 Tuszów Narodowy
      • RSPO: 20127 - ZESPÓŁ SZKÓŁ W JAŚLANACH, regon: 831226070 --- RSPO: 22964 - SZKOŁA PODSTAWOWA W JAŚLANACH regon: 001139792 RSPO: 31056- SAMORZĄDOWE PRZEDSZKOLE W JAŚLANACH regon: 690007074 ---
      • intendent: zsj.intendent@interia.pl
      • Nr rachunku bankowego Rady Rodziców: Bank Spółdzielczy w Mielcu Oddział w Tuszowie Narodowym 28 9183 1031 2003 3000 7663 0001