• Zakończenie roku przedszkolnego 2022/2023 w Samorządowym Przedszkolu w Jaślanach

          • 27 czerwca 2023 r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego i pożegnanie 6-latków, które po wakacjach rozpoczną naukę w klasie I. Część oficjalną rozpoczął  dyrektor Zygmunt Krempa, który powitał zebranych gości. Następnie na scenie zaprezentowali się w rytmie poloneza sześciolatkowie, którzy w tym roku kończą edukację przedszkolną. Poprzez piosenki, tańce i słowa podziękowania najstarsi przedszkolacy wyrazili swoją wdzięczność za czas i trud poświęcony w ich wychowanie i naukę. Młodsi koledzy i koleżanki recytacją i śpiewem również życzyli im udanych wakacji, a także odpoczynku przed rozpoczynającą się od 1 września nauką. Po części artystycznej, przygotowanej pod czujnym okiem pań wychowawczyń, pan dyrektor złożył podziękowania rodzicom za całoroczną pomoc oraz współpracę, wręczając im pamiątkowe podziękowania. Po tak wzruszających chwilach przyszedł czas na wręczenie wszystkim przedszkolakom dyplomów oraz skromnychupominków.

            Wszystkim przedszkolakom życzymy wiele radości i uśmiechu podczas tegorocznych wakacji, a starszakom w klasie I samych sukcesów!

            M.W.

          • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 oraz pożegnanie absolwentów szkoły podstawowej.

          • Nadszedł długo wyczekiwany czas radości i zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach pracy – WAKACJE!

            23 czerwca 2023 r. o godzinie 8.30 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tradycyjnie Mszą Św. odprawioną przez ks. proboszcza Stanisława Rząd.Ceremonię szkolną rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu szkoły, po czym dyrektor szkoły - Zygmunt Krempa powitał Wójta Gminy – p. Andrzeja Głaza, księdza proboszcza, zebranych uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. W swoim wystąpieniu gospodarz placówki podsumował działalność szkoły w mijającym roku, a gratulując uczniom uzyskanych wyników, życzył następnych znaczących osiągnięć i równie owocnej pracy uczniowskiej w kolejnym roku szkolnym. P. Z. Krempa szczególnie zwrócił uwagę na zaangażowanie rodziców w życie i rozwój placówki. Szczególne słowa podziękowania złożył Radzie Rodziców z jej przewodniczącym p. Michałem Trelą. Jak na galę zakończenia roku szkolnego przystało, nie zabrakło nagród, wyróżnień, gratulacji dla uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, a ich godne zachowanie, starania i praca mogły być przykładem dla rówieśników. Dyrektor szkoły razem z wójtem gminy wręczyli dyplomy i nagrody książkowe 22 uczniom, oraz 3 absolwentom którzy odpowiednio: otrzymali promocję i ukończyli szkołę z wyróżnieniem ( świadectwo z biało-czerwonym paskiem), otrzymując średnią ocen na świadectwie co najmniej 4,75 oraz bardzo dobre i wzorowe zachowanie. W dalszej części głos zabrał p. A. Głaz, który pogratulował nagrodzonym i życzył udanych wakacji.Oczywiście bohaterami uroczystości byli tegoroczni absolwenci – wychowankowie p. Marii Smykli, którzy żegnali się z naszą szkołą. Jak obyczaj szkolny nakazuje, zostali oni pożegnani przez uczniów klasy VII krótkim programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni – p. Agaty Durdy. Siódmoklasiści podarowali odchodzącym koleżankom i kolegom symboliczne upominki i dyplomy. Następnie został zaprezentowany pożegnalny program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy VIII pod kierunkiem ich wychowawczyni, łączący elementy humoru z poważną, wzruszającą refleksją. Tegoroczni absolwenci niczym prawdziwi aktorzy komiczni pokazali sytuacje z różnych lekcji szkolnych i sylwetki niektórych nauczycieli z ich charakterystycznym zachowaniem w nieco karykaturalnej wersji. Cały popis aktorski został okraszony fragmentami znanych przebojów, których słowa dopasowano do poszczególnych scenek. Na koniec dziewczęta z klasy VIII zaśpiewały piękną pożegnalną piosenkę, a jej tłem była prezentacja multimedialna przygotowana przez wychowawczynię żegnającą swoich podopiecznych.

            „Bo szkoła to miejsce takie najdziwniejsze, które z upływem lat staje się piękniejsze. I najcudowniejszą mają ją w pamięci nie ci, co tu teraz chodzą – ale absolwenci” – recytował jeden z uczniów kl. VII.

            Po części oficjalnej wszyscy uczniowie udali się do swoich klas, by odebrać od wychowawcy świadectwo i pożegnać się ze swoją klasową, szkolną rodziną.

            Życzymy wszystkim uczniom, zarówno tym, którzy nadal pozostają w naszej szkole, jak również absolwentom wspaniałych, bezpiecznych wakacji, pełnych pozytywnych wrażeń, uśmiechu i radości, a jednocześnie zachowajmy kończący się rok szkolny we wdzięcznej pamięci.

            A.D.

          • Festyn Rodzinny Dzień Dziecka, Mamy i Taty

          • W dniu 21 czerwca 2023 r. odbył się w Zespole Szkół w Jaślanach Festyn Rodzinny czyli wspólne święto Dziecka, Mamy i Taty. Imprezę otworzył dyrektor szkoły Zygmunt Krempa, który powitał licznie zebraną społeczność szkolną: rodziców , uczniów , wychowanków oraz zaproszonych gości . Gościem honorowym był Wójt Gminy Pan Andrzej Głaz. Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji programów artystycznych uczniów i wychowanków Zespołu Szkół w Jaślanach. Jako pierwsi z artystycznymi życzeniami dla swoich rodziców wystąpili uczniowie klas I-III a zaraz po tym wychowankowie wszystkich oddziałów przedszkolnych. Zmieniające się układy ruchowe, zabawne minki i gesty dzieciaków, kolorowe stroje, nastrojowa muzyka, przebojowe piosenki – to elementy gwarantujące powodzenie przedstawienia. Oczywiście nad wszystkim czuwały panie nauczycielki, które wcześniej dokonały wyboru repertuaru, rozdania ról, a następnie podczas licznych prób przygotowały swoich podopiecznych do tych jakże efektownych pokazów. Aplauz publiczności otrzymała grupa taneczna naszych uczniów, wykonując dwa tańce: polkę oraz taniec „Wednesday”, animowane przez instruktorkę tańca panią Izabelę Łukaszek. Druga – plenerowa - część imprezy to pokaz strażaków OSP w Jaślanach, którzy oprócz pokazu swoich umiejętności i sprzętu, jak to zwykle bywa – urządzili „orzeźwiający prysznic strażacki” wszystkim chętnym, a pogoda temu sprzyjała. Były zabawy z animatorem, gry grupowe, przejażdżka kucykiem, kiełbaski z grilla, pogawędki rodzinne i szkolne, więc humory uczestniczącym w pikniku dopisywały.

            Wszystkim osobom, zaangażowanym w organizację tego – szkolnego i rodzinnego przedsięwzięcia: uczniom, rodzicom, przyjaciołom szkoły, nauczycielom i wszystkim pracownikom placówki bardzo serdecznie dziękujemy. Słowa szczególnej wdzięczności należą się Radzie Rodziców z jej przewodniczącym panem Michałem Trelą oraz Pani Sylwii Trela za inspirację i logistyczne przygotowanie imprezy. To szkolne, a zarazem środowiskowe święto sprawiło, że w zabieganym życiu zatrzymaliśmy się na chwilę, ze świadomością jak wiele zawdzięczamy swoim najbliższym.

            Rada Rodziców wraz dyrektorem szkoły, składają serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom ,bez których to barwne przedsięwzięcie nie byłoby możliwe:

            Naszą imprezę sponsorowali:

             PKS Tarnobrzeg Sp. z o.o.- Pan Dominik Rzeźnik,

             Firma „TRELFORM”- Pan Michał Trela,

             Bank Spółdzielczy w Mielcu O. Tuszów Narodowy,

             Firma „TRT –PLASTIK” – Pan Marek Trela ,

             Firma „STALOMANIA”- Pan Krzysztof Kapel,

             Firma „SOLAR HOUSE” – Pan Marcin Piechota ,

             Firma „IMPRA Mielec”- Państwo Agnieszka i Dominik Marek,

             Firma „MEBLEX Plus”- Pan Krzysztof Sołdyga,

             Firma „DOBRY STOLARZ”- Pan Gąska SP.J.,

             Firma „EKOLINIA”- Pan Mariusz Mieszkowicz,

             Firma „XERIMA”- Pani Jolanta Szwakop,

             „STAJNIA JAŚLANY”- Pani Gabriela Duszkiewicz,

             Firma FRONERI Polska Sp .z o.o.,

             OSP KSRG Jaślany - Pan Marek Czerw,

             Sklep Spożywczo – Przemysłowy - Pan Andrzej Kędzior,

             Koło Gospodyń Wiejskich w Jaślanach - Pani Małgorzata Kapel.

            Dziękujemy !!!

          • Zmarła Ś.P. Helena Pszeniczna , emerytowana nauczycielka fizyki i chemii w Szkole Podstawowej w Jaślanach w latach 1976 – 1997.

          • Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość ,że w dniu 13 czerwca 2023 r. zmarła Ś.P. Helena Pszeniczna (z d. Maksoń), emerytowana nauczycielka fizyki i chemii w Szkole Podstawowej w Jaślanach w latach 1976 – 1997. Pracę pedagogiczną na stanowisku nauczyciela rozpoczęła w dniu 1 września 1966 r. w Szkole Podstawowej w Zarówniu, w latach 1968 - 1976 , pracowała na stanowisku nauczyciela w Szkole Podstawowej w Grochowem. W pamięci zapisała się jako profesjonalny pedagog i wychowawca oraz przyjaciel dzieci i młodzieży. Wyrazy żalu i współczucia rodzinie i bliskim składają, dyrektor oraz cała społeczność szkolna Zespołu Szkół w Jaślanach.

          • Znowu wygraliśmy " Biegi Sikorskiego"

          • W dniu 13 czerwca 2023 r. odbyły się tradycyjne biegi uliczne upamiętniające 142. rocznicę urodzin  Generała Władysława Sikorskiego.W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Jaślanach, druga Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym, trzecia Szkoła Podstawowa w Maliniu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

          • Wycieczka klas I-III . Żywa lekcja historii w ramach programu „Poznaj Polskę”.

          • Z wizytą w Żywym Muzeum Obwarzanka oraz Parku Miniatur i Warowni w Inwałdzie.

            Dnia 07.06 uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami: p. Marią Dedo, p. Jadwigą Kopacz, p. Ewą Indyk i p. Justyną Obarą, korzystając ze środków pozyskanych z Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu „Poznaj Polskę” udali się na wycieczkę do Żywego Muzeum Obwarzanka w Krakowie oraz Parku Miniatur i Warowni w Inwałdzie. Swoją przygodę zaczęliśmy od poznania historii i tradycji wypieku obwarzanka. Odkryliśmy wszystkie jego tajemnice i poznaliśmy unikatowy proces jego produkcji. Po zakończeniu pokazu, każdy opuścił muzeum, trzymając w ręku własnoręcznie wykonanego obwarzanka oraz dyplom Czeladnika Obwarzankowego. Następnie zawitaliśmy do Inwałdu, gdzie czekał na nas pan przewodnik, który oprowadzał nas po Parku Miniatur, mieszczącym 65 modeli  najsławniejszych zabytków architektury wykonanych w skali 1:25 (większość miniatur). Podziwialiśmy takie perełki architektury jak: Koloseum, Wieża Eiffla, Plac św. Pawła, Brama Brandenburska, Krzywa Wieża, Statua Wolności, czy też Mur Chiński. Była to fascynująca podróż dookoła świata w ciągu zaledwie jednego dnia. W końcu kamienistą drogą dotarliśmy do osady średniowiecznej, oddającej klimat ówczesnych czasów. W jednej z drewnianych chat uczestniczyliśmy w warsztatach z zakresu garncarstwa, podczas których osoba prowadząca przybliżyła nam wiele interesujących zagadnień na temat produktów ceramicznych, technik obróbki czy wypalania naczyń w piecu. Po zakończeniu warsztatów, każde dziecko otrzymało przez siebie wykonaną i ozdobioną miseczkę z gliny. Czas spędzony na warsztatach z pewnością przybliżył nam trud tego średniowiecznego zawodu. Średniowieczna Warownia kryje wiele tajemnic, o czym przekonaliśmy się obserwując pracę kowala, tkacza. Stanęliśmy również oko w oko z wielkim smokiem, który wydawał smocze odgłosy, zionął ogniem i dymem. Po tym niesamowitym pokazie przyszedł czas na grę laserową w podziemiach Warowni. Mając na sobie specjalne kamizelki i trzymając laserowy pistolet dzieci zdobywały punkty, strzelając do rywali. A wszystko to w labiryncie udekorowanym barwnymi smokami i postaciami ze średniowiecza. Oczywiście korzystaliśmy także z atrakcji mieszczących się w dużym Lunaparku. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń ruszyliśmy w drogę powrotną. Bawiliśmy się znakomicie, o czym świadczą uchwycone w obiektywie chwile. Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych zdjęć!                          

                                                                                                                                                                                  

          • Wycieczka do Oświęcimia i Regulic

          •                     6 czerwca 2023 r. uczniowie klas V - VIII naszej szkoły pod opieką wychowawców udali się do Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu. Uczestnicy wyjazdu odwiedzili największy cmentarz świata, zobaczyli miejsce przepełnione ludzką tragedią i barbarzyństwem. Dzisiejsze Miejsce Pamięci to nie tylko autentyczne poobozowe bloki i baraki, ale także unikatowy zbiór przedmiotów związanych z cierpieniem ludzi przywiezionych do obozu na zagładę. Jest to jedyny obóz koncentracyjny znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Wchodząc na jego teren, wszyscy dostrzegli słynny napis: „Arbeit macht frei”, czyli: „Praca czyni wolnym” – tekst umieszczony niegdyś przez Niemców. Po przekroczeniu bramy młodzi ludzie poczuli powagę miejsca, w którym się znaleźli. W refleksji i zadumie oglądali baraki, rampę, ubrania, cele, fotografie na ścianach, krematorium i inne smutne pamiątki obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. To była realistyczna i poruszająca lekcja historii. Na kilku twarzach naszych podopiecznych pojawiły się łzy wzruszenia. Pani przewodnik pokazała zwiedzającym także celę św. Maksymiliana Kolbe, opowiadając jego obozową historię. Jednak największe wrażenie na wszystkich wywarł pobyt w pomieszczeniu, w którym znajdowało się krematorium i komora gazowa. Następnie wszyscy  udali się pod ścianę straceń i blok 11, zwany blokiem śmierci.   
                        Kolejnym punktem wyjazdu był obóz Birkenau. Wejście do niego stanowiła ogromna brama wjazdowa, przez którą kiedyś wjeżdżały pociągi przywożące więźniów z całej Europy. Na terenie tego obozu uczniowie mogli zobaczyć pozostałości po barakach, w których przetrzymywano więźniów, a także ruiny komór gazowych z krematoriami.
                        Po zwiedzeniu obozu wycieczkowicze udali się do Regulic, malowniczej miejscowości, gdzie mogli się zrelaksować, jadąc drezynami, czując wiatr we włosach i podziwiając piękno małopolskiej przyrody. Przejazd ten dostarczył  wszystkim niezapomnianych emocji i zdecydowanie poprawił humory.

            Była to z pewnością niezapomniana wycieczka - w Oświęcimiu skłoniła do przemyśleń, uwrażliwiła uczniów  na los innych, natomiast w drezynowych Regulicach dostarczyła nieco adrenaliny i pozwoliła odetchnąć po poważnej tematyce obozowej z czasów II wojny światowej.

                                                                                                                                                                   A.D.

          • Na Politechnice Rzeszowskiej

          • W dniu 2 czerwca 2023r. 22 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w pokazach z fizyki na Politechnice Rzeszowskiej. Pasją odkrywania świata, demonstrując ciekawe doświadczenia, podzielili się z uczestnikami wykładowcy z Rzeszowa oraz Lublina. W programie pokazów znalazły się następujące zagadnienia: magia fizyki, nie bądź bezwładny - poznaj siły bezwładności, w krainie cieczy i gazów, światło i jego sąsiedzi. Wykładowcy akademiccy, którzy wykonywali widowiskowe doświadczenia, wyjaśniali zagadnienia związane z różnymi prawami fizyki. Między innymi uczestnicy dowiedzieli się, jaka jest różnica między bezwładnością a siłą bezwładności. Poznali, jakie prawa działają w świecie cieczy i gazów, jakie są barwy podstawowe w fizyce i jak powstają różne kolory. Humorystyczny sposób przekazu, z jakim prowadzący demonstrowali eksperymenty sprawił, że wszystko stawało się oczywiste i zrozumiałe. Uczniowie poznali odpowiedzi na wiele pytań. Do pomocy w czasie doświadczeń zaproszono także młodzież z widowni. Również nasz uczeń Szymon pełnił rolę asystentem w czasie pokazów. Uczniowie mieli nie tylko okazję obejrzeć ciekawe doświadczenia, wzbogacili swoją wiedzę, ale także spojrzeli na fizykę z innej perspektywy niż szkolna ławka.Nauka tego przedmiotu dzięki pokazom staje się łatwiejsza i atrakcyjniejsza oraz pomaga lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

            W.Z.

          • „POZNAJ POLSKĘ” 2023 Pełna atrakcji wycieczka do Warszawy

          • 26 maja 2023 r. uczniowie klasy VI, VII i VIII  Zespołu Szkół w Jaślanach pod opieką wychowawców: p. R. Madery, p. A. Durdy i p. M. Smykli  uczestniczyli  w wycieczce do Warszawy współfinansowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu „Poznaj Polskę”.Wyruszyliśmy o 6.00 rano, wiedząc, że czeka nas długa podróż i intensywny program zwiedzania. Stolica przywitała nas piękną, słoneczną pogodą.  Zwiedzanie rozpoczęliśmy z przewodnikiem od spaceru po Starym Mieście, w czasie którego zobaczyliśmy: Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski; Bazylikę Archikatedralną, taras widokowy (Góra Gnojna); Rynek Starego Miasta, Pomnik Syrenki, Barbakan, mury miejskie; Pałac Prezydencki;  Pomnik Małego Powstańca. Następnie udaliśmy się na Plac Piłsudskiego, gdzie byliśmy świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Kontynuując pobyt w stolicy, mieliśmy okazję przejechania się warszawskim metrem, co również dostarczyło uczniom niezapomnianych wrażeń. Kolejnym punktem zwiedzania było Centrum Nauki Kopernik. Każdy z nas mógł przeprowadzać różne eksperymenty, doświadczyć, jak działa iluzja, jak pracują ludzkie stawy i kości, dlaczego pewne zjawiska mają miejsce w przyrodzie. Niezwykle ciekawym miejscem dla uczestników wycieczki okazał się PGE Narodowy. Wśród naszych uczniów jest wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na ich szczyt, z góry podziwialiśmy rozmiary i piękno tego obiektu, który naprawdę  robi wrażenie. Inną atrakcją był wyjazd na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd mieliśmy możliwość podziwiać przepiękną panoramę Warszawy w piękny, słoneczny dzień. Stolicę opuszczaliśmy pełni wrażeń i refleksji. Był to czas intensywnego zwiedzania miasta, ale też świetna okazja do integracji i wzmacniania relacji między uczniami. Na długo zapamiętamy ten wyjazd, który dostarczył nowych informacji, wrażeń wzrokowych i interesujących doświadczeń. Do Jaślan wróciliśmy po północy zmęczeni, ale szczęśliwi.

            A.D.

      • Kontakt

        • Zespół Szkół w Jaślanach
        • 17 581 76 24
        • Jaślany 432 39-332 Tuszów Narodowy NIP: 817-18-87-333 regon: 831226070 PKD 85.60.Z ------------------------------------------------ Poland
        • godziny pracy sekretariatu od 7:30 do 13:30 , od pon.- do piątku
        • Dane do wystawienia faktury: Nabywca: Gmina Tuszów Narodowy 39-332 Tuszów Narodowy 225 NIP 817-198-47-40 Odbiorca: Zespół Szkół w Jaślanach Jaślany 432 39-332 Tuszów Narodowy
        • RSPO: 20127 - ZESPÓŁ SZKÓŁ W JAŚLANACH, regon: 831226070 --- RSPO: 22964 - SZKOŁA PODSTAWOWA W JAŚLANACH regon: 001139792 RSPO: 31056- SAMORZĄDOWE PRZEDSZKOLE W JAŚLANACH regon: 690007074 ---
        • intendent: zsj.intendent@interia.pl
        • Nr rachunku bankowego Rady Rodziców: Bank Spółdzielczy w Mielcu Oddział w Tuszowie Narodowym 28 9183 1031 2003 3000 7663 0001