• Mikołajkowy wyjazd do kina klasy V, VI, VII i VIII na film „Chłopiec z chmur”

• By mikołajkowej tradycji zadośćuczynić i przeżyć chwile przyjemności i wytchnienia w tym niezwykłym czasie, klasy: V, VI, VII i VIII wybrały się 10 grudnia do Kina Galaktyka w Mielcu na seans „Chłopiec z chmur”.
                        Obejrzany film to opowieść o niezwykłej przyjaźni, wielkiej odwadze i przygodzie ze skrzydlatymi przyjaciółmi, która odmieniła życie chłopca zanurzonego w świecie gier video.  Uczniowie nie tylko mieli okazję zabawić się w krytyków filmowych, ale także mogli zakupić smaczne przekąski dla zaspokojenia głodu i poprawiania humoru. O godzinie 13.00 zadowoleni uczestnicy wyjazdu bezpiecznie powrócili do Jaślan. Jak się później okazało na lekcji  języka polskiego, uczniowie  potrafią na podstawie obejrzanego dzieła filmowego wskazać interesujące wnioski interpretacyjne, a to ważna umiejętność analizy sztuki filmowej.

• Spotkanie z podróżnikiem.

• 2 grudnia 2021 r. w naszej szkole powiało ciepłym afrykańskim powietrzem i zapachniało kenijską sawanną, a to wszystko za sprawą spotkania z Podróżnikiemz grupy „Trzask”. Spotkanie obfitowało w piękne zdjęcia, barwne i dowcipne opowieści oraz przedmioty przywiezione z Afryki, jak chociażby oryginalne sandały z …opon J.  Dzieci i młodzież naszej szkoły miała niepowtarzalną okazję, by poznać piękną i dziką przyrodę oraz niezwykłą kulturę Kenii. Wspólnie z Podróżnikiem odwiedziliśmy między innymi Mombasę i Nairobi, zajrzeliśmy do wioski Masajów, oraz do Umoja- zwanej wioską kobiet.  Podczas wirtualnego  safari spotkaliśmy się z Wielką Afrykańską Piątką, czyli z lwem, słoniem, bawołem, nosorożcem i lampartem. Odwiedziliśmy również plantację kawy i sierociniec dla słoniątek. Spotkanie było świetną okazją, by w ciekawy i niecodzienny sposób poszerzyć naszą wiedzę o świecie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne podróże!

M.S.

• Jesienna zbiórka darów dla zwierzaków.

• W listopadzie 2021r. miała miejsce w naszej szkole jesienna zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska „Pies i Kot” w Mielcu, prowadzonego przez Stowarzyszenie Oaza dla Zwierząt. Naszą akcję poprzedził krótki apel poświęcony prawom zwierząt, które św. Franciszek z Asyżu - patron zwierząt, ekologów i ekologii- nazywał  „braćmi mniejszymi”. Mimo, że żył przeszło 800 lat temu, wciąż uczy nas rozumienia przyrody i miłości do otaczającego nas świata. To zrozumienie i miłość należy się przede wszystkim zwierzakom skrzywdzonym  i porzuconym przez człowieka, które nie mając domu trafiły do schronisk i przytulisk. Młodzież naszej szkoły dostrzegając potrzeby bezdomnych psówi kotów, z dużym zaangażowaniem włączyła się w  zbiórkę darów.  Do schroniska pojechały:4 koce, 2 zabawki dla psa,  obroża, 2 smycze, 4 miski, karma dla kotów: 6,75 kg suchej, 3 saszetki, 8 małych puszek karmy mokrej (3,3 kg), oraz karma dla psów: 8,7 kg suchej, 1,35 kg mokrej,5 saszetek, 12 dużych puszek (14,8 kg) i 21 małych puszek  (8,7 kg).

Zwierzakom pomogli:

Z klasy I: Judyta Dąbrowska, Miłosz Dąbrowski, Maja Duszkiewicz, Lena Kowal, Agatka Łącz, Maja Łącz, Julia Matkowska, Nikola Rzeźnik

Z klasy II: Karina Barszcz, Gabrysia Domagała, Angelika Hyjek, Oliwia Sęk

Z klasy III:Dawid Dziewit, Julita Magda, Milena Marek, Emil Uzar, Amelia Sołdyga

Z klasy IV: Jan Białek , Alicja Klich, Hubert Marek

Z klasy V:Gabriela Barszcz, Martyna Barszcz, Filip Czerw, Emilka Dulik, Zuzia Gaj, ,Julia Krakowska, Milena Łącz, Gabriela Rudolf, Antoś Rzeźnik, Gabriela Rzeźnik, Izabela Streb

Z klasy VI: Julia Hyjek, Mateusz Kaliński Michał Kusek , Julia Sołdyga

Z klasy VII: Jolanta Hasek, Bartłomiej Kaliński, Karol Kapel  Malwina Maziarz, Szymon Strycharz

Z klasy VIII: Emilia Dziewit, Samanta Kowal,Anna Łącz,  Ola Krakowska,  Monika Marek

oraz Antoś Czerw.

Wszystkim, którzy okazali serce bezdomnym zwierzakom

- serdecznie dziękujemy!

M.S.

• Mikołaj w przedszkolu

• Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 3 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.