• Mikołajkowy seans filmowy.

• Tradycją naszej szkoły staje się mikołajkowy wyjazd do kina. We wtorek 6 grudnia 2022 r. klasy IV - VIII wraz z opiekunami (p. A. Durdą, p. R.  Maderą, p. M. Smyklą) wybrały się do Kina „Impresja” w Połańcu na film „Bella i Sebastian: Nowe Pokolenie”. Była to mądra i wzruszająca opowieść o wielkiej przyjaźni chłopca i psa, o wolności, jaką daje życie blisko natury,o odbudowywaniu niełatwych rodzinnych relacji, a także stawianiu czoła złu i przeciwnościom losu. Przygody filmowych bohaterów dostarczyły wielu niezapomnianych emocji, sprawiły, że wśród widzów pojawiło się wzruszenie i łezka w oku, bowiem film ten wszystkim bardzo się podobał. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

• Spotkanie z Mikołajem w Przedszkolu

• Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie.  Już pod koniec listopada przedszkolaki pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do Św. Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów.  W piątek 2 grudnia przedszkolaki już od rana czekały na Mikołaja. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było z daleka. I już wiadomo było, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszej placówki. Wszystkie przedszkolaki  bardzo przeżywały to spotkanie, szczególnie te, które pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Dzieci z ogromną radością przywitały Mikołaja śpiewając mu piosenki. Każde dziecko złożyło obietnice, iż kolejny rok będzie grzeczne i posłuszne. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście przekazał piękne prezenty, a w nich – dla każdego coś dobrego.

Dziękujemy Mikołaju. M.K.

• Z teatralną wizytą „W Krainie Mitów”

• 1 grudnia 2022 r. uczniowie klas IV – VI pod opieką p. Agaty Durdy i p. Renaty Madery wybrali się do SCK w Mielcu na spektakl „W Krainie Mitów” przygotowany przez wrocławski Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Do dziś z mitologii czerpiemy najistotniejsze wartości, współcześnie używamy frazeologizmów, zapominając lub nie wiedząc, skąd się wywodzą. W scenicznej opowieści teatru z Wrocławia para urwisów - bliźniąt, podczas szkolnej wycieczki do muzeum, przenosi się w czasy antyczne. Bohaterowie spotykają Prometeusza, Pytię, Ikara, Syzyfa, Orfeusza oraz Midasa, którzy przybliżają im wiedzę o przeszłości. Rodzeństwo ulega nietypowym i zabawnym perypetiom, które przybliżają mu wiedzę na temat mitologicznej rzeczywistości. Dzieci dowiadują się, co oznaczają wyrażenia: koń trojański, puszka Pandory, syzyfowa praca czy ikarowe loty. Przeżywają wielką przygodę, pełną humoru i zwrotów akcji, a najważniejsze, że wyciągają wnioski i postanawiają zmienić swój stosunek do nauki historii i podejścia do obowiązków szkolnych. Nasi uczniowie z dużym zaciekawieniem obejrzeli to mitologiczne widowisko. Mamy nadzieję, że podobnie jak Ola i Michał solidnie zabiorą się do nauki przed zbliżającym się końcem I semestru. Jedno jest pewne, uczniom klasy IV, V czy VI żadna kartkówka z mitologii nie będzie straszna.