• Strzelnica wirtualna

• W dniu 29.12.2023 r. w Zespole Szkół w Jaślanach została oficjalnie otwarta strzelnica wirtualna. Uroczystego przecięcia wstęgi w towarzystwie uczniów, nauczycieli i pracowników administracji szkoły, dokonali : pan płk. Witold Witkowski, pan A. Głaz –wójt gminy Tuszów Narodowy, pan St. Rzeźnik –sołtys Jaślan oraz Z. Krempa -dyrektor szkoły. Strzelnica została dofinansowana z dotacji celowej ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach konkursu „ Strzelnica w powiecie 2023”. Celem konkursu jest między innymi zwiększenie dostępu do szkoleń strzeleckich oraz aktywizacja i popularyzacja szkolenia strzeleckiego wśród społeczności lokalnych, w szczególności wśród młodzieży szkół, w obszarze odpowiedzialności jednostek samorządu terytorialnego.

• Wigilia szkolna

• Niech te Święta przyniosą Wam Boże łaski, spokój, radość i dostatek wszelki, a Nowy Rok niech spełni marzenia ukryte na samym dnie serca.

• Sukcesy naszych uczniów w Gminnym Konkursie Poezji Religijnej

• 14 grudnia 2023 r. odbył się kolejny 29 Gminny Konkurs Poezji Religijnej w którym zaprezentowało się 46 uczniów z szkół podstawowych z terenu gminy . Wielkie brawa należą się wszystkim występującym, jak i opiekunom, którzy przygotowywali młodych artystów do udziału w tym Konkursie. Spośród występujących komisja artystyczna wyłoniła i nagrodziła 11 uczniów a 6 wyróżniła. Gratulujemy naszym uczniom  sukcesów w konkursie. Nagrody i wyróżnienia otrzymali :Milena Marek, Julia Trela, Julia Krakowska, Martyna Wąż, Gabriela Barszcz oraz Aleksandra Madera.

• Mikołajki 2023 - Czas Radości i Niespodzianek

• Wiele dzieci czeka na mikołajki z utęsknieniem przez cały rok. Z tej okazji uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się 4 grudnia do Multikina w Mielcu na film animowany „Życzenie”. Disneyowski film przeniósł widzów do magicznego królestwa Rosas, którego władca, miał moc spełniania marzeń. Niestety narcystyczny monarcha nie miał zamiaru uszczęśliwić swych poddanych. Wtedy na jego drodze stanęła Asha, jej wierny towarzysz koziołek Valentino i gwiazdka o ogromnej mocy. Przyjaciele postanowili odzyskać marzenia swoich bliskich i reszty mieszkańców świata. Film zachęca, by brać sprawy w swoje ręce, stać się panem swojego losu. Należy podążać za swymi pragnieniami i starać się je realizować. To jednak nie wszystkie atrakcje, które czekały na uczniów z okazji mikołajek. 6 grudnia wszyscy uczniowie z klas I-III przyszli ubrani na czerwono, a na ich głowach widniały mikołajkowe czapki. Najprzyjemniejszym punktem tego dnia była degustacja pizzy.

Wszystkim uczniom klas I-III dopisywały świetne humory oraz świąteczny nastrój. Tegoroczne mikołajki celebrowane w taki sposób stały się doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia i sprawiły wiele radości najmłodszym dzieciom.

E.I.

• Pasowanie na Przedszkolaka

• „Witajcie w naszej bajce”- pod tym hasłem 4 grudnia 2023 r. odbyło się pasowanie na przedszkolaka- wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Każda z grup przedszkolnych zaprezentowała wokalno-taneczny program artystyczny, który wzbudził zachwyt licznej publiczności. Dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Po części artystycznej i złożeniu przysięgi, dyrektor Zygmunt Krempa dokonał uroczystego pasowania dzieci, które po raz pierwszy w tym roku zawitały do naszego przedszkola. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki, a w salach czekał na nich poczęstunek. Program artystyczny przygotowały wychowawczynie poszczególnych grup przedszkolnych: Monika Białek, Magdalena Kościelna, Barbara Ruła, Magdalena Wójciak.

Wszystkim nowo przyjętym do społeczności przedszkolnej dzieciom życzymy samych pogodnych chwil w gronie kolegów i koleżanek.

B.R