• Święto Patrona Szkoły 19 X 2020 r.

          • 19 października 1984 roku funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa uprowadzili ks. Jerzego Popiełuszkę, którego później okrutnie torturowali i zamordowali. Tego dnia po mszy w parafii Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy, w drodze powrotnej do Warszawy, ks. Jerzy Popiełuszko wraz z kierowcą Waldemarem Chrostowskim zostali zatrzymani w miejscowości Górsk, a następnie uprowadzeni przez trzech funkcjonariuszy SB. Grzegorz Piotrowski, Leszek Pękala i Waldemar Chmielewski byli członkami Samodzielnej Grupy „D” (dezintegracja) Departamentu IV Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Organizowane w kościołach msze święte za ojczyznę dawały ich uczestnikom poczucie jedności, siły i nadziei. Jednym z najbardziej znanych i aktywnych kapelanów „Solidarności” był Jerzy Popiełuszko z Warszawy. Komuniści uważali ks. Jerzego Popiełuszkę za wroga całego ustroju, a jego działalność za zagrożenie dla ustalonego przez nich porządku w PRL. Wokół niego gromadziły się tłumy wiernych i dlatego wydawał się władzom niebezpieczny. A on – wypełniając swoje duszpasterskie powinności - wzmacniał w nich wiarę, że codzienna szarość komunistycznej Polski się zmieni, a Polacy będą żyć godnie w swoim wolnym kraju. Pogrzeb zamordowanego przez funkcjonariuszy SB kapłana odbył się 3 listopada 1984 r. w Warszawie gromadząc tysiące wiernych z całej Polski i zamieniając się w wielką manifestację podziemnej „Solidarności”.

          • Święto Edukacji Narodowej

          • Dyrektor szkoły serdecznie dziękuje w imieniu własnym , całego grona nauczycielskiego oraz pozostałych pracowników szkoły, za życzenia przekazane przez p. Przewodniczącego i całą Radę Rodziców.

          • Jesienny spacer przedszkolaków do lasu

          • Wraz z nadejściem nowej pory roku, dzieci  z obu grup przedszkolnych w dniu 7 października wybrały się do pobliskiego lasu w Jaślanach aby poszukać pierwszych oznak nadejścia Jesieni. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Oglądały różne okazy przyrodnicze (liście, korę drzew, rośliny i owady a także muchomory ). Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Podczas wędrówki przedszkolaki wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody, doskonale wiedzą, że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować. Była to dobra okazja, do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci. Gdy wróciliśmy do przedszkola, każde dziecko wypowiadało się na temat jesiennych darów, które znalazło podczas spaceru. A zebranymi na wycieczce „skarbami i darami” udekorowały przedszkolny „kącik przyrody”.

            M. Kościelna

          • Informacja o funkcjonowaniu Zespołu Szkół  w Jaślanach  z dniem 1 września 2020 r. oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa sanitarnego.

          •  

            Jaślany 17.08.2020;  zm. 04.10.2020

            Dyrektor Zespołu Szkół w Jaślanach informuje, że w związku  decyzją Ministra Edukacji Narodowej  o wznowieniu funkcjonowania szkół  i placówek , z dniem 1 września 2020 r. , Zespół Szkół w Jaślanach będzie funkcjonował stacjonarnie .

            Jednocześnie w związku z ciągłym zagrożeniem epidemicznym COVID19,  zostanie zachowany reżim sanitarny dla  dzieci , uczniów, personelu oraz osób z zewnątrz.  

            Odwołuje się wszystkie uroczystości szkolne z udziałem osób z zewnątrz.

            Dla uczniów i nauczycieli  wprowadza się obowiązek zakrywania ust i nosa  na terenie całego obiektu , za wyjątkiem  czasu trwania zajęć lekcyjnych ( po zajęciu miejsca w ławce szkolnej). 

            W związku z powyższym prosimy rodziców o zakupienie dla uczniów maseczek lub przyłbic ochronnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa

            Zarządzenie dyrektora  w sprawie ustalenia procedur bezpieczeństwa do pobrania :

            Procedury_bezpieczenstwa_Zarzadzenie_Nr_08_2020_z_dn.28.08.2020.pdf

             

            Ogólne streszczenie procedur poniżej:

            Odbieranie dziecka ze świetlicy, inne wizyty rodziców w szkole i przedszkolu  w warunkach ograniczeń sanitarnych.

            Każda Państwa- rodziców wizyta w szkole może odbywać się wyłącznie w warunkach przestrzegania ustalonych ograniczeń.Osoby z zewnątrz nie mają prawa poruszać się po całym  budynku szkoły za wyjątkiem wyznaczonej strefy wspólnej - obejmującej holl wejściowy ,szatnie , oraz holl główny korytarza na parterze . (Koniec strefy wspólnej jest wyraźnie zaznaczony w informacji na ścianie).Strefa wspólna kończy się przed schodami prowadzącymi na I piętro budynku. W przypadku konieczności kontaktu ze swoim dzieckiem proszę zwrócić się do pań w sekretariacie lub nauczyciela dyżurującego w strefie wspólnej.

            WYTYCZNE BEZPIECZEŃSTWA   dla rodziców przyprowadzających dzieci.

            1. Wejście wyłącznie z maseczką higieniczną lub przyłbicą.
            2. Obowiązkowa  dezynfekcja rąk.
            3. Możliwość wejścia tylko do strefy wspólnej obejmującej holl wejściowy oraz holl główny korytarza na parterze.
            4. W strefie wspólnej może przebywać jednocześnie  najwyżej czterech rodziców (opiekunów) przyprowadzających dzieci-(rotacja).
            5. Obowiązek zachowania dystansu   minimum 1,5 m.
            6. W sekretariacie poza personelem może jednorazowo przebywać jedna osoba.
            7. Ograniczyć czas pobytu w placówce do niezbędnego minimum.

            WYTYCZNE BEZPIECZEŃSTWA  dla uczniów

            1. Wejście wyłącznie z maseczką higieniczną lub przyłbicą.
            2. Maseczkę można zdjąć po zajęciu miejsca w sali lekcyjnej.
            3. Obowiązkowa  dezynfekcja rąk.
            4. Obowiązek zachowania dystansu   minimum 1,5 m.
            5. Zakaz dzielenia się przyborami szkolnymi, drugim śniadaniem itp.
            6. Każdy uczeń powinien posiadać butelkę na wodę , którą będzie mógł uzupełnić z dystrybutora wody.
            7. W sekretariacie poza personelem może jednorazowo przebywać jedna osoba.

             

            (-)dyrektor szkoły

             

          • Powrót do tradycyjnego sposobu funkcjonowania szkoły i przedszkola.

          • W piatek 18 września kończy się okres zawieszenia zajęć  w  szkole i przedszkolu. W związku z powyższym od poniedziałku 21.09.2020 obie placówki powrócą do funkcjonowania stacjonarnego. Powrót uczniów i wychowanków oraz ich pobyt w szkole i przedszkolu  powinien odbywać się w ustalonym na początku roku szkolnego,  reżimie sanitarnym. Apelujemy do rodziców aby pod żadnym pozorem nie przyprowadzać , wysyłać do szkoły i przedszkola:

            dzieci przeziębionych i chorych

            dzieci z rodziny przebywającej na kwarantannie

            dzieci z rodziny w której istnieje podejrzenie zakażenia u kogoś z domowników

            dzieci u którch nie ma pewności ,że po przebytym zakażeniu nie stanowią już zagrożenia sanitarnego

            W przypadku wystąpienia niepokojących zdarzeń: ( pozytywny wynik testu u kogoś z domowników, podejrzenie zakażenia  kogoś z domowników), proszę niezwłocznie informować bezpośrednio  dyrektora szkoły tel: 17 581 76 24 lub tel. kom.  609049975)

            (-) dyrektor szkoły ,17.09.2020 r. 

          • Czasowe zawieszenie zajęć w Przedszkolu i Szkole Podstawowej

          •  11.09.2020 r.

            Po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz po uzyskaniu zgody Organu Prowadzącego, dyrektor Zespołu Szkół w Jaślanach zarządza zawieszenie zajęć we wszystkich oddziałach przedszkola i Szkoły Podstawowej w okresie od 11.09. do 18.09.2020 r. W okresie czasowego zawieszenia zajęć, zadania przedszkola i szkoły , będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, o których mowa w przepisach rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem  i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493).Kwarantanną objęte są wszystkie dzieci przedszkolne wraz ze wspólnie zamieszkującymi członkami ich rodzin oraz nauczyciele uczący w przedszkolu.Kwarantanna nie dotyczy pozostałych dzieci szkolnych oraz nauczycieli pracujących w szkole podstawowej.

            Zarzadzenie_dyr_szk_nr_09_20200001.pdf

            opinia_PPIS.pdf​​​​​​​

            (-) Zygmunt Krempa ,dyrektor szkoły





          • „Zdalna szkoła+ wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego"

          • Program „ Zdalna szkoła+” jest drugim programem od czasu ogłoszenia na terenie Polski stanu zagrożenia epidemicznego. Konkurs jest  organizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w którym JST mogły  uzyskać 100% dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo. Tym razem program był dedykowany na zakup sprzętu dla uczniów z rodzin wielodzietnych. W ramach programu  wyposażono w sprzęt komputerowy troje uczniów naszej szkoły do nauki zdalnej.

          • Wydłużenie okresu zamknięcia przedszkola.

          • Dyrektor Zespołu Szkół w Jaślanach uprzejmie informuje , że  z uwagi na brak możliwości spełnienia wytycznych dotyczących BHP oraz szczegółowych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, za zgodą organu prowadzącego, wydłuża się okres zamknięcia Samorządowego Przedszkola w Jaślanach  do dnia  24 maja 2020 r.   

                         O wszystkich zmianach w tym zakresie będę informował Państwa w oddzielnych komunikatach. Przypominam ,że pracujący  rodzice moją prawo korzystać z zasiłku opiekuńczego, przysługującego  im ze względu na opiekę nad dzieckiem do 8. roku życia.

          • Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br.

          • Do 24 maja  br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty.

            Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 .

             Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020, poz. 742)

          • Nauczanie zdalne z wykorzystaniem technologii ICT

          • Szanowni Państwo ! rodzice i uczniowie SP w Jaślanach . Bardzo proszę na bieżąco sprawdzać dziennik elektroniczny . W module " zadania domowe" będą zamieszczane polecenia i zadania do wykonania przez uczniów. Przy każdym zadaniu (poleceniu) zostanie określony termin wykonania i odesłania informacji zwrotnej dla nauczyciela . Większość zadań zawierać będzie załączone pliki ( karty pracy itp.) Z dnia na dzień będzie przybywać zadań, jak również będzie doskonalona ich forma. Bardzo proszę uczniów o zaangażowanie się w tę formę edukacji. Apel swój kieruję szczególnie do uczniów klas starszych, ze względu na zbliżający się egzamin ósmoklasisty. Cały czas pracujemy nad doskonaleniem form nauki zdalnej aby była ona efektywna. W przypadku niejasności proszę kontaktować się telefonicznie z dyrektorem szkoły i nauczycielami przedmiotu.

            Zdalne nauczanie w przedszkolu prowadzone będzie za pomocą strony internetowej szkoły oraz poczty elektronicznej.

            dyrektor szkoły

          • Egzamin próbny dla ósmoklasistów.

          •  

             

             31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka

            1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – język angielski

            Instrukcja dla ucznia:

            1.W dniu egzaminu  ok. godz. 9, pobierz arkusz egzaminacyjny z:  www.cke.gov.pl   lub http://www.oke.krakow.pl/ zapisz go na swoim komputerze lub wydrukuj :

            2. Rozwiąż wszystkie zadania z arkusza egzaminacyjnego w czasie określonym na pierwszej stronie arkusza.(odpisywanie nie ma sensu ponieważ sam masz się przekonać o swoim stanie wiedzy i umiejętności.

            3.Zapisz swoje rozwiązania: Dopuszczalne możliwości.

            • w pliku w edytorze tekstów;
            • na wydruku – należy jednak pamiętać, że nie każdy uczeń dysponuje w domu drukarką;
            • korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie);
            • na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania

            Odeślij rozwiązany arkusz na adres e.mail  wskazany w wiadomości  w dzienniku elektronicznym .

            W przypadku trudności z pozyskaniem arkusza egzaminacyjnego , uczeń może kontaktować się telefonicznie z dyrektorem szkoły , który wskaże dalsze postępowanie.

             

            Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br. Propozycja próbnego egzaminu to element wspólnych działań CKE i Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby w czasie zawieszenia zajęć w szkołach, wesprzeć dyrektorów w ich bieżących zadaniach.

             – Co roku wiele szkół przeprowadza próbne egzaminy. Obecnie, mając na uwadze wyjątkową sytuację zawieszenia zajęć w szkołach, wspólnie z Centralną Komisją Egzaminacyjną chcemy wspomóc dyrektorów i nauczycieli również w kwestii organizacji próbnych egzaminów dla ósmoklasistów, aby mogli oni skupić się na realizacji zadań w nowej sytuacji – podkreślił Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

            Arkusze do egzaminu próbnego

            Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.

            Terminy publikacji materiałów

            Materiały zostaną opublikowane na stronach CKE oraz OKE w następujących terminach: 

            • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
            • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
            • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

            Zasady oceniania zadań

            CKE przygotowała również zasady oceniania rozwiązań zadań. W pierwszej kolejności zostaną one przekazane wyłącznie dyrektorom szkół podstawowych, w których w 2020 r. jest przeprowadzany egzamin ósmoklasisty, za pośrednictwem systemu informatycznego SIOEO. Dyrektorzy będą proszeni o udostępnienie tych dokumentów nauczycielom, którzy podejmą decyzję o ocenieniu prac przekazanych przez uczniów. Zasady oceniania zostaną zamieszczone 8 kwietnia br. na stronie internetowej CKE.

            Poinformowanie uczniów i rodziców

            Zachęcamy do tego, aby szkoły, które zechcą wziąć udział w próbnym egzaminie, przekazały uczniom informację o terminie jego przeprowadzenia. Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie, np.

            • w pliku w edytorze tekstów;
            • na wydruku – należy jednak pamiętać, że nie każdy uczeń dysponuje w domu drukarką;
            • korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie);
            • na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

            Kontakt z nauczycielem

            Proponujemy również, aby uczniowie przesłali swoje rozwiązania do nauczycieli (np. e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć poszczególnych kartek rozwiązań), którzy – korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną, np.

            • w postaci krótkiego komentarza w e-mailu;
            • podczas spotkania on-line – indywidualnego albo z grupą;
            • w postaci komentarzy w pliku – w przypadku, jeśli uczeń przesłał odpowiedzi w pliku edytowalnym.

            Jeżeli nie będzie to możliwe, można rozważyć przekazanie zbiorczej informacji wszystkim uczniom (np. prowadząc z uczniami „rozmowę” w formie tworzonego wspólnie dokumentu na jednej z dostępnych platform umożliwiających wspólną pracę) już po ogłoszeniu zasad rozwiązań zadań na stronie CKE (8 kwietnia br.).

            Egzamin próbny dla wszystkich chętnych uczniów

            Dyrektorzy szkół proszeni są o zadbanie o to, aby w próbnym egzaminie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, którzy wyrażą taką chęć. Jeżeli dany uczeń nie ma w domu dostępu do internetu, należy rozważyć możliwość przekazania mu arkuszy w formie wydruków lub przygotowanie wydruków do odbioru w szkole.

            Przeprowadzenie próbnego egzaminu ósmoklasisty jest dobrowolne. Centralna Komisja Egzaminacyjna proponuje, aby próbny egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów), choć mam pełną świadomość, że w warunkach domowych może to być trudne do zrealizowania.

            Próbny egzamin ósmoklasisty powinien być przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. danie uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia). Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników egzaminu próbnego z poszczególnych przedmiotów.

            Dodatkowe informacje i materiały dotyczące egzaminu ósmoklasisty

            Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.

            Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:

            • informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów
            • przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów
            • arkusze pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty
            • arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r.
            • osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych
            • filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.

            Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej

    • Kontakt

      • Zespół Szkół w Jaślanach
      • 17 581 76 24
      • Jaślany 432 39-332 Tuszów Narodowy NIP: 817-18-87-333 regon: 831226070 PKD 85.60.Z ------------------------------------------------ Poland
      • godziny pracy sekretariatu od 7:30 do 13:30 , od pon.- do piątku
      • Dane do wystawienia faktury: Nabywca: Gmina Tuszów Narodowy 39-332 Tuszów Narodowy 225 NIP 817-198-47-40 Odbiorca: Zespół Szkół w Jaślanach Jaślany 432 39-332 Tuszów Narodowy
      • RSPO: 20127 - ZESPÓŁ SZKÓŁ W JAŚLANACH, regon: 831226070 --- RSPO: 22964 - SZKOŁA PODSTAWOWA W JAŚLANACH regon: 001139792 RSPO: 31056- SAMORZĄDOWE PRZEDSZKOLE W JAŚLANACH regon: 690007074 ---
      • intendent: zsj.intendent@interia.pl
      • Nr rachunku bankowego Rady Rodziców: Bank Spółdzielczy w Mielcu Oddział w Tuszowie Narodowym 28 9183 1031 2003 3000 7663 0001