• Wycieczka klas I-III do Fabryki Bombek w Staszowie.

          • Wycieczka do Fabryki Bombek w Staszowie.Do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze dużo czasu, ale kto nie lubi tej atmosfery przygotowań i oczekiwania? Dnia 08. 11. 2022 r. uczniowie z klas I - III mieli możliwość odczuć ten klimat podczas wycieczki do Fabryki Bombek w Staszowie. Była to niepowtarzalna okazja do tego, aby nie tylko podziwiać przepiękne ozdoby choinkowe, ale również wziąć czynny udział w dekorowaniu brokatami własnej bombki. Uczniowie oglądając ludzi podczas pracy poznali kolejne etapy ręcznej produkcji tych dzieł sztuki. Wielkie wrażenie zrobiło na nich formowanie bombek z użyciem palnika gazowego. Obserwowali jak szklana rurka pod wpływem wysokiej temperatury zamienia się w płynną substancję, z której można formować różne kształty. Wszyscy też podziwiali moment srebrzenia bombek, malowania i dekorowania różnego rodzaju kamyczkami, piórkami, brokatem a nawet futerkiem. Podczas zwiedzania uczniowie zadawali wiele pytań pani przewodnik, co świadczyło o ich wielkim zainteresowaniu. Był też czas na dokonanie zakupów w sklepiku. Każdy znalazł coś dla siebie, a wykonane własnoręcznie bombki z pewnością zawisną podczas świąt na domowych choinkach. M.D.

          • Pasowanie na ucznia 2022

          • Pasowanie na Ucznia. Wiemy kim jesteśmy, ale nie wiemy, kim się staniemy. To hasło przyświecało tegorocznej, tradycyjnej uroczystości Pasowania na Ucznia w naszej szkole. Dnia 27. 11. 2022 r. na hali sportowej zebrała się cała społeczność szkolna oraz rodzice uczniów z klasy I. Przy dźwiękach marsza na scenę weszli uczniowie, którzy mieli dostąpić aktu pasowania. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkoły, pierwszoklasiści uroczyście ślubowali być wzorowymi uczniami, a w przyszłości obywatelami troszczącymi się o naszą Ojczyznę. Dyrektor Zygmunt Krempa dokonał aktu pasowania, a ksiądz proboszcz Stanisław Rząd pobłogosławił dzieci i poświęcił ich przybory szkolne. Następnie uczniowie pod okiem wychowawczyni Marii Dedo i Justyny Obara zaprezentowali część artystyczną, podczas której recytowali wiersze i śpiewali piosenki mówiące o tym, że ważna jest dla nich szkoła, zdobywanie wiedzy i bezpieczeństwo na co dzień. Istotnym elementem występu dzieci były też akcenty patriotyczne, tj. biało-czerwone chusty oraz układ taneczny z barwami narodowymi do piosenki pt. Od morza, aż do Tatr. Na koniec pasowani uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Rodzice też postarali się, aby ten dzień był dla ich dzieci wyjątkowy- przygotowali dla nich słodką niespodziankę. M.D.

          • Nagroda dla naszej uczennicy w XII Edycji Konkursu Powiatowego " Barwy Mojej Ojczyzny "

          • 34 uczniów szkół klas VII i VIII oraz 36 uczniów szkół ponadpodstawowych zachwyciło swoimi talentami wokalnymi i recytatorskimi podczas XII Powiatowego Konkursu „Barwy Mojej Ojczyzny”. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy VIII : Joanna Głaz i Lena Marek. W finałach – w kategorii recytacji i śpiewu – zmierzyli się laureaci pierwszego etapu konkursu, wyłonieni w czasie eliminacji szkolnych. Ich występy odbyły się w środę, 26 października (uczniowie szkół podstawowych) oraz czwartek, 27 października (uczniowie szkół ponadpodstawowych) w sali audiowizualnej Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu.Wicestarosta Andrzej Bryła  osobiście wybrał laureatki - pierwszych w historii - nagród Starosty Powiatu Mieleckiego w kategorii śpiewu, którymi zostały:- Joanna Głaz - Zespół Szkół w Jaślanach (szkoły podstawowe), oraz  Daria Pietras - Zespół Szkół Budowlanych (szkoły ponadpodstawowe)

            admin.

          • Święto Patrona szkoły

          • 19 października 2022 r. , obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły – Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Po uroczystej Mszy Św. celebrowanej przez Ks. Kanonika Stanisława Rząd, dalsza część uroczystości odbyła się w budynku szkoły. Po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego oraz odśpiewaniu Hymnu Szkoły, licznie zgromadzonych uczestników uroczystości powitał dyrektor szkoły Zygmunt Krempa. Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi: p. Andrzej Głaz Wójt Gminy Tuszów Narodowy, miejscowi Radni Rady Gminy , Gminny Komendant Straży Pożarnej , dyrektorzy szkół, oraz członkowie Rady Rodziców z jej przewodniczącym p. Michałem Trelą. Zebrani z uwagą wysłuchali wystąpień: wójta gminy p. Andrzeja Głaza , dyrektora szkoły oraz części artystycznej w wykonaniu uczniów. Spektakl poświęcony Patronowi wyreżyserowała p. Małgorzata Duszkiewicz. Końcowym aktem uroczystości było nagrodzenie laureatów i uczestników konkursu pt.” Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko -„Miłość nie istniałaby, gdybyśmy byli do niej zmuszani”.

            admin.

          • sztafetowe biegi przełajowe - na szczeblu powiatowym – w ramach „Igrzysk Dzieci”

          •        11.10.2022 na obiektach lekkoatletycznych Stali Mielec odbyły się sztafetowe biegi przełajowe - na szczeblu powiatowym – w ramach „Igrzysk Dzieci” (uczniowie urodzeni w 2010 r. i młodsi).  W kategorii dziewcząt bardzo dobre bo 3 miejsce ( rywalizowało 15 sztafet) zajęła drużyna naszej szkoły w składzie: Amelia Sołdyga kl. 4, Julia Krakowska , Milena Łącz, Izabela Streb, Lena Trela i Martyna Wąż z kl. 6.  Dobrze pobiegli chłopcy, którzy zajęli 4 miejsce w składzie: Maksymilian Domagała i Przemysław Wąż z kl. 5 oraz Antoni Rzeźnik, Dominik Rzeźnik, Stanisław Rzeźnik i Franciszek Strycharz z kl. 6.  Puchary i dyplomy wręczali przedstawiciele Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Mielcu -  Adam Miraś, Jerzy Działowski.

            admin

          • Światowy Tydzień Zwierząt

          • ,, Zwierzę nie jest rzeczą”- obchody Światowego Tygodnia Zwierząt

            Światowy Tydzień Zwierząt to jedno z najważniejszych nietypowych świąt w roku. Pozwala na uczczenie wszystkich zwierząt zamieszkujących naszą Ziemię – ssaków, ptaków, gadów, płazów, ryb, a nawet bezkręgowców. Kiedy jest Dzień Zwierząt? Jego data przypada na 4 października. Pokrywa się więc ze świętem św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt i ekologii. Data wspomnienia św. Franciszka może skłaniać do naśladowania jego łagodności wobec zwierząt i wyrzeczenia się dominacji nad innymi gatunkami. W tym czasie propagowana jest idea troski o wszystkie zwierzęta – szczególnie tych, które są bliskie wyginięcia lub narażone na niesprawiedliwie okrutne traktowanie. Obchodzony w październiku Światowy Tydzień Zwierząt to okazja do poznania warunków życia, przyzwyczajeń, potrzeb zwierząt hodowlanych i żyjących w różnych środowiskach przyrodniczych. W naszej szkole odbył się z tej okazji apelw, którego tematykę wprowadziliuczniowie klasy IV Tomek Kardyś, Julita Magda i Milena Marek. Po krótkim wprowadzeniu słuchacze usłyszeli rap ,,Szkolne niespodzianki” w wykonaniu klasy III pod kierunkiem wychowawczyni p. Ewy Indyk. W przedstawieniu ,,Zwierzę nie jest rzeczą” wystąpili uczniowie kl. II, którzy zastąpili swoich żywych pupili pluszowymi maskotkami. Opowiadali o tym, jak należy się nimi opiekować. Opowieści miały na celu uświadomienie wszystkim uczniom, że zwierzę, tak samo jak człowiek potrzebuje miłości i uwagi. Często nie potrafi się bronić, a przede wszystkim walczyć o swoje prawa, ale nie jest rzeczą, a żywym stworzeniem. Puentą była piosenka wykonaniu uczennic kl. 4 przy akompaniamencie na ukulele Pani Sylwii Kani. Na zakończenie odbył się również krotki quiz poprowadzony przez uczniów kl. VIII- Joannę Głaz, Kacpra Piechotę. Zachęcilispołeczność szkolną do wzięcia udziałuw zbiórce charytatywną  na rzecz zwierząt. Przyniesione karmy, zabawki, koce wspomogą zwierzęta w schronisku. Zbiórka będzie trwać do końca października za co serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich pupili. Nad całością przedsięwzięcia czuwa p. Jadwiga Kopacz i p. Maria Smykla.

            J.K.

          • Nigdy nie jest za wcześnie, aby rozpocząć przygodę z książką.

          • 29 września 2022 roku obchodziliśmy  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania  . Jest to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.  W Zespole Szkół w Jaślanach tego dnia uczniowie z klas I – III oraz dzieci  przedszkolne zostały zaproszone do szkolnej biblioteki, aby wysłuchać baśni „Szewczyk Dratewka”. Bibliotekarka Maria Dedo powitała zebranych i przedstawiła cel  spotkania. Głośne czytanie dla najmłodszych rozpoczął Pan dyrektor Zygmunt Krempa, a po nim fragmenty czytały wychowawczynie: Magdalena Kościelna, Barbara Ruła, Monika Białek, Jadwiga Kopacz, Ewa Indyk i Maria Dedo.  Po skończonej baśni rozległy się brawa zadowolonych słuchaczy, po czym chętni udzielali odpowiedzi na pytania w oparciu o treść. Na koniec na uczestników czekała słodka niespodzianka. Celem spotkania było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, zapoznanie z ofertą szkolnej biblioteki i twórczością Janiny Porazińskiej. Książki są źródłem wiedzy dla dzieci,  rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Święto więc warto obchodzić każdego dnia.

            M.D.

          • Wycieczka klas V – VIII do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, Muzeum i Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

          • 28 września 2022 r. uczniowie klas V – VIII wraz z wychowawcami wyjechali na całodniową wycieczkę do Żarnowca, Bóbrki           i Krosna. Z Jaślan wyruszyli wcześnie rano, bo o godzinie 6.10 i do pierwszego celu, czyli Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, dotarli na 8.55. W zabytkowym dworku z XVIII wieku, który poetka w 1902 r. otrzymała w darze od narodu polskiego,  uczestnicy wycieczki obejrzeli pomieszczenia mieszkalne   i pamiątki z czasów życia pisarki. Podziwiali również ciekawą ekspozycję biograficzno – literacką poświęconą twórczości Marii Konopnickiej i poznali wiele ciekawostek dotyczących jej życia      i twórczości.       
                        Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce. Wizytę w tym naftowym skansenie rozpoczęto od zwiedzenia najstarszych zabytków, czyli dwóch szybów naftowych o nazwach „Franciszek” i „Janina”.   Niezwykłe wrażenia czekały na uczniów w Domu Łukasiewicza, w którym obejrzeli multimedialną ekspozycję. Specjalnie przygotowane widowisko, słuchowisko, dźwięk pracujących urządzeń oraz charakterystyczny zapach – pozwoliły uczniom przenieść się do minionych czasów. Mogli tam zapoznać się z pracą aptekarza sprzed 160 lat oraz usłyszeć i zobaczyć samego Ignacego Łukasiewicza podczas przeprowadzania eksperymentu w swoim laboratorium. Byli nawet świadkami wybuchu, który nastąpił przy przeprowadzaniu jednego  z doświadczeń. W Muzeum obejrzeli także bogatą kolekcję lamp naftowych, wystawę pamiątek związaną  z osobą Łukasiewicza oraz ekspozycję geologiczną. Zwiedzili zabytkową kuźnię, w której dawniej mieścił się warsztat mechaniczny. Widzieli wiertnice z wieżami, drewniane „kiwaki” oraz różne ciekawe maszyny, urządzenia i narzędzia wykorzystywane niegdyś  w tej kopalni.
                        Następnie o 13.30 jaślańscy turyści udali się na obiad do Restauracji Rodzinnej Kasyno w Krośnie.       
                        Trzeci programowy punkt wyjazdu to Centrum Dziedzictwa Szkła, czyli nowoczesne miejsce w Krośnie, w którym zwiedzający mogli wziąć udział w fascynującej opowieści o historii szklanej wytwórczości, a także mieli okazję podziwiać piękne szklane obiekty, czyli szkło użytkowe i artystyczne. Uczniowie byli świadkami pokazów formowania szkła, jego zdobienia, grawerowania, a wybrańcy – którzy udzielili dobrych odpowiedzi na pytania pani przewodnik, wybijali w gorącej masie szklanej medale, które później otrzymali w prezencie. W piwnicach krośnieńskiego rynku wycieczkowicze zachwycali się ekspozycją najcenniejszych dzieł szklanej sztuki, wykonanych przez artystów związanych z Krosnem lub pochodzących z niego. W tej części znajdowała się również sala „Szkło w fizyce”, w której eksponowane były szklane rekwizyty, np. soczewki, kalejdoskop, światłowody. Następnie turyści z Jaślan w firmowym sklepie zakupili szklane pamiątki w postaci różnych rekwizytów i biżuterii. Każdy znalazł coś dla siebie bądź najbliższych.
                        W drodze powrotnej ostatnią atrakcją wycieczki była oczywiście wizyta w McDonaldzie i o 20.00 wszyscy szczęśliwie dojechali do Jaślan. Z pewnością wyjazd ten należy zaliczyć do bardzo udanych szkolnych wypraw, tym bardziej,
            że uczniowie zgłębili wiedzę na temat M. Konopnickiej i I. Łukasiewicza, a pamiętajmy, że Sejm RP uchwalił, że 2022 jest rokiem m.in. tychże ludzi.

                                                                                                                                   A.D.

          • Współpraca naszej szkoły z Kołem Gospodyń Wiejskich z Jaślan i Kołami Myśliwskimi – „Przepiórka” z Jaślan i „Ponowa” z Chorzelowa w ramach Ogólnopolskiego Projektu Lasów Państwowych „Natura od kuchni”

          • LAS – krainą szczęśliwości

            dla żyjątek i dla gości.

            Kto dobrodziejstw tych spróbuje

            leśne dary wnet promuje.

             

                        23 września 2022 r. została w naszej szkole przeprowadzona pogadanka z młodzieżą pt. „Dary lasu” stanowiąca edukacyjny element realizowanego - przez Koło Gospodyń Wiejskich z Jaślan i Koła Myśliwskie – „Przepiórka” z Jaślan i „Ponowa” z Chorzelowa - Ogólnopolskiego Projektu, którego pomysłodawcą są Lasy Państwowe. Przedsięwzięcie to ma na celu przede wszystkim promocję lasów i żywności pochodzenia leśnego.          Zorganizowana przez naszą placówkę prelekcja stanowi formę współpracy w wymienionymi podmiotami i jest dowodem realizowania  funkcji dydaktyczno - wychowawczej w zakresie tematyki przyrodniczej, ekologicznej i społecznej.  Słuchaczami tej leśnej gawędy byli głównie uczniowie klasy 6 i 7, którzy również aktywnie włączyli się do działania.  Prezentację multimedialną przygotował Michał Rzeźnik z kl. 7, o nagrania sygnałów myśliwskich i prezentację sygnałówki – instrumentu wykorzystywanego podczas polowań - zatroszczyła się Gabriela Barszcz
            z klasy 6. Ponadto chętni uczniowie z klas 4 -7 tworzyli rymowanki promujące LAS i jego skarby, a najciekawsze wierszyki wyszły spod pióra Michała Kuska (kl.7), Maksymiliana Domagały (kl.5), Katarzyny Furtek (kl.5), Jana Białka (kl.5), Julity Magdy (kl.4), Amelii Sołdygi (kl.4). Częściowo z przyniesionych przez uczniów książek i zasobów szkolnej biblioteki została zorganizowana wystawa publikacji dotyczących tematyki lasu. Pogadankę przygotowała p. Agata Durda, która skorzystała m.in.
            z materiałów udostępnionych przez  myśliwego – p. Wiesława Barszcza i p. Jadwigę Kopacz – nauczycielkę przyrody.
            Na prelekcję złożyło się:
            - zapoznanie uczniów z legendą o św. Hubercie;
            - omówienie korzyści, jakie człowiek czerpie z lasu;
            - zapoznanie z zawodami nierozłącznie związanymi z lasem (myśliwego i leśniczego);
            - zgłębienie tajników sztuki myśliwskiej;
            - zapoznanie z przysłowiami i powiedzeniami o lesie;
            - zaprezentowanie leśnych ciekawostek;
            - wysłuchanie sygnałów myśliwskich.
             Na zakończenie spotkania jego uczestnicy pod kierunkiem nauczyciela muzyki – p. Sylwii Kani zaśpiewali „Pojedziemy na łów”
            i w ten sposób została dopełniona korelacja międzyprzedmiotowa.
            Organizatorzy przedsięwzięcia mają nadzieję, że nauka nie pójdzie w las i uczniowie wiele zapamiętali po tym spotkaniu, a na pewno uświadomili sobie, że LAS – to wielkie dobro natury, z którego na co dzień korzysta człowiek.
                             A.D.                                                                                                                  
               

          • Bierzemy udział w akcji „Sprzątanie świata"

          • Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety?

            Można!

            We wtorek 20 września 2022 r., uczniowie naszej szkoły biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata" wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy.

            Definicja „Sprzątanie świata"- [ z ang. Clean Up the World], akcja międzynarodowa, w której łączy się powszechną manifestację przeciw zaśmiecaniu środowiska z pracą społeczną nad jego oczyszczeniem. Akcję rozpoczął Ian Kiernan w styczniu 1989 w Australii. W 1993, przy poparciu Programu Ochrony Środowiska Narodów Zjednoczonych, akcja rozprzestrzeniła się na inne kraje. Do Polski przeniosła ją pani Mira Stanisławska-Meysztowicz w 1994. Odbywa się co roku we wrześniu, a organizatorem jest fundacja „Nasza Ziemia".
            Celem "Sprzątania świata" jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne.
            Tematem tegorocznej akcji jest "Wszystkie śmieci nasze są”
            - jej wprowadzanie w naszych domach, miejscach pracy, gminach... Zachęcamy też do likwidowania dzikich wysypisk. Ale przede wszystkim przypominamy: wszystkie decyzje, jakie podejmuje każdy z nas mają wpływ na środowisko! Tak więc: POMÓŻMY ZIEMI!

            Dzięki zaangażowaniu uczniów naszej szkoły nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów.

            admin.

          • Zakończenie roku szkolnego 2021/22 i ostatni szkolny dzwonek

          • 24 czerwca 2022 r. oficjalnie przygoda ze szkołą w roku szkolnym 2021/2022 dobiegła końca. Uroczyste zakończenie nauki w naszej placówce zgromadziło całą społeczność szkolną - uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i gości. Tradycyjnie rozpoczęto od Mszy Św. odprawionej przez ks. Stanisława, dziękując za Bożą opiekę w kończącym się roku szkolnym i katechetycznym. Następnie uroczystość zakończenia roku szkolnego i pożegnania odchodzącej klasy ósmej kontynuowana była w hali sportowej, gdzie według ceremoniału rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu szkolnego.      W dalszej części uroczystości głos zabrał p. dyrektor – Zygmunt Krempa, który krótko dokonał podsumowania tego roku. W swoim wystąpieniu zwrócił się do tegorocznych absolwentów, uświadamiając im, iż dni spędzone w szkole na zawsze pozostają w pamięci i często dopiero patrząc na nie z dystansu czasu, zaczynamy bardziej je doceniać i pielęgnować we wspomnieniach. Dyrektor szkoły podziękował ósmoklasistom za ich uczniowską pracę, życząc powodzenia w następnym etapie edukacyjnym. W dalszej części nastąpił moment wręczenia dyplomów i  nagród książkowych uczniom wyróżnionym. To była również ta chwila, w której zostały przekazane podziękowania rodzicom za aktywną postawę   i zaangażowanie na rzecz rozwoju naszej placówki. Kończąc swoje wystąpienie, pan dyrektor życzył uczniom i ich rodzicom radosnych, pełnych przygód, ale także bezpiecznych wakacji, które pozwolą na zregenerowanie sił przed wrześniowym dzwonkiem szkolnym.           W kolejnym punkcie uroczystości został zaprezentowany  program artystyczny składający się z trzech części. Jako pierwsi wystąpili trzecioklasiści żegnający I etap edukacyjny i zrobili to po mistrzowsku – pod kierunkiem p. M. Dedo. Druga pożegnalna prezentacja artystyczna przypadła w udziale odchodzącym uczniom klasy ósmej, którzy przedstawili program pełen refleksji, ale i żartu – pod okiem p. M. Duszkiewicz. Natomiast jako ostatni wystąpili w znakomitej kabaretowej roli siódmoklasiści – żegnający w nietypowy sposób klasę ósmą – co pomysłowo zaaranżowali z p. M. Smyklą. Był humor, zabawa, ale i refleksja, i powaga – to tak jak w życiu bywa, radość mieszała się ze smutkiem, żegnaliśmy osoby, które dotąd stanowiły integralną część naszej szkolnej rodziny. Na koniec uczniowie ze swoimi wychowawcami udali się na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie po odbiór świadectw. Wszystkim życzymy radosnego letniego wypoczynku.

            A.D.

          • PIKNIK RODZINNY

          • 15.06.2022 r.

            Można powiedzieć, że już w tradycję szkoły wpisała się organizacja Pikniku Rodzinnego, który jest świętem przypominającym o wielkiej wartości  RODZINY w życiu każdego z nas. Tegoroczny piknik podzielony był na dwie części, pierwsza - to występy dzieci i uczniów z klas IV – VIII, druga natomiast bardziej rekreacyjna, bo związana z zabawami prowadzonymi przez animatorów, z pokazami zorganizowanymi przez strażaków z OSP w Jaślanach i grupowymi grami na terenie orlika i placu zabaw. Imprezę otworzył Dyrektor szkoły, który był inicjatorem przedsięwzięcia. Rozpoczęto od krótkich programów artystycznych najmłodszych wychowanków Zespołu Szkół w Jaślanach. Jako pierwsza zaprezentowała się klasa „0”, przedstawiając m.in. układ taneczny, piosenkę i życzenia. Następnie aplauz publiczności otrzymały pokazy taneczne, choreograficzne, wokalne i aktorskie przedszkolaków – maluchów i starszaków, a póżniej klas: I, II i III. Zmieniające się układy ruchowe, zabawne minki i gesty dzieciaków, kolorowe stroje, nastrojowa muzyka, przebojowe piosenki – to elementy gwarantujące powodzenie przedstawienia. Oczywiście nad wszystkim czuwały panie, które wcześniej dokonały wyboru repertuaru, rozdania ról, a następnie podczas licznych prób przygotowały swoich podopiecznych do tych jakże efektownych pokazów.        
                        Następnie zaprezentowali się starsi uczniowie w programie poetycko – muzycznym poświęconym rodzicom, a w szczególności MAMIE. Za oprawę muzyczną całego programu odpowiadał  pan Andrzej Rup, który przygotował z dziewczętami piękne, wzruszające  piosenki i aranżacje muzyczne. Druga – plenerowa - część  imprezy to pokaz strażaków OSP w Jaślanach, którzy oprócz pokazu swoich umiejętności i sprzętu, jak to zwykle bywa – urządzili „orzeźwiający prysznic strażacki” wszystkim chętnym, a pogoda temu sprzyjała. Były zabawy z animatorem, gry grupowe, pogawędki rodzinne i szkolne, więc  humory uczestniczącym w pikniku dopisywały.          
                        Wszystkim osobom, zaangażowanym w organizację tego – szkolnego i rodzinnego–przedsięwzięcia: uczniom, rodzicom, przyjaciołom szkoły, nauczycielom i wszystkim pracownikom placówki bardzo serdecznie dziękujemy. Słowa szczególnej wdzięczności należą się p. Michałowi Treli – przewodniczącemu Rady Rodziców, za starania i pomoc w organizacji imprezy.To szkolne, ale i lokalne święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilę i uświadamiamy sobie, co zawdzięczamy swoim najbliższym.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                      A.D.

          • Dzień Dziecka z kołami łowieckimi

          • „Nie liczy się to ile posiadasz,

            ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

             

             

            Po czasie pandemii wreszcie można było wesoło spędzić Dzień Dziecka. W Zespole Szkół w Jaślanach ten dzień był wyjątkowy, a po raz kolejny postarały się o to koła łowieckie „Przepiórka” z Mielca i „Ponowa” z Chorzelowa. 31. 05. 2022 r. przedszkolaki z naszych trzech oddziałów i uczniowie klas młodszych I – III wraz z wychowawczyniami, spacerkiem udały się na posesję Państwa Jolanty i Wiesława Barszcz oraz Kamili i Mirosława Łącz. Na dzieci czekało tam mnóstwo atrakcji. Dmuchany zamek i „smerfowa” zjeżdżalnia oraz zapach z grilla zapowiadały wspaniałą zabawę.  Po przywitaniu się z gospodarzami oraz przedstawicielami kół łowieckich rozpoczęła się beztroska zabawa przerywana co pewien czas pokazem psów myśliwskich i pogadanką na ich temat, słuchaniem myśliwskich sygnałów granych przez hejnalistów oraz tańcami przy muzyce, której oprawą zajęła się Firma Bumerang Serwis. Dzieci do woli korzystały z popcornu, lodów, mogły też malować twarz, zjeść pyszne kiełbaski z grilla oraz pić soki.Ze słodyczami dotarł również Andrzej Głaz – wójt naszej gminy. Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom: w/w kołom łowieckim, Firmie Bumerang Serwis, Firmie Impra Państwa Agnieszki i Dominik Marek, Firmie Zuza – Art Państwa Kamili i Mirosława Łącz oraz gospodarzom, którzy użyczyli swojego podwórka, poświęcili  czas i czuwali nad przebiegiem imprezy. Dzieci wręczyły sponsorom skromne laurki,  w których wyraziły swoją wdzięczność za uczczenie ich święta.Podziękowania dołączył  też Dyrektor Zespołu Szkół w Jaślanach Zygmunt Krempa oraz grono pedagogiczne.Dzięki ofiarności sponsorów i zaangażowaniu organizatorów realizacja zadań edukacyjnych jest znacznie efektywniejsza i przyjemniejsza. Oprócz wspaniałej atmosfery dopisała również pogoda. Czas szybko minął, a dzieci już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania. 

          • Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

          • Dobrze spisali się nasi uczniowie w turnieju piłki nożnej Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w kat. U-12 chłopców. Po wygraniu półfinału na Orliku w Jaślanach, awansowali do ścisłego finału powiatu mieleckiego. Finał odbył się 28 maja na stadionie Gryfa Mielec, a drużyna naszej szkoły zajęła wysokie 3 miejsce.Tabela końcowa:1. SMS Mielec2. SP Wadowice3. SP Jaślany4. SP Czermin5. sp. RudaSzkołę w Jaślanach reprezentowali:Gabryjela Rzeźnik (br.), Franciszek Strycharz(br.), Antoni Rzeźnik (kap.), Dawid Stopa, Dominik Rzeźnik, Stanisław Rzeźnik, Adam Sączawa z klasy V, Tomasz Majcher, Maksymilian Domagała, Przemysław Wąż z klasy IV oraz Radosław Kilian z klasy III.Wszyscy uczestnicy turnieju finałowego otrzymali pamiątkowe medale.

          • Przedszkolaki z wizytą w Straży Pożarnej

          • 4 maja nasze przedszkolaki udały się na wizytę do OSP w Jaślanach. Wszyscy wiedzą, że każdy mały chłopiec marzy o tym, by zostać strażakiem. Dlatego wiele emocji i radości sprawiła dzieciom ta wizyta. Przedszkolaki z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Z zaciekawieniem oglądali węże, prądownice i inne elementy wyposażenia wozu. Oprócz poznania tajników pracy strażaka dzieci zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe.  To była bardzo ciekawa i ważna lekcja.

            Składamy serdeczne podziękowania strażakom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaślanach, szczególnie Panu Markowi Czerwiowiza miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA .

          • Wręczenie nagród w konkursie "NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA" 2022

          • Wręczenie nagród w konkursie  "NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA" 2022, organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym. W konkursie wzięło udział 383 uczniów szkół podstawowych i wychowanków przedszkoli. Wśród laureatów i finalistów znaleźli się również nasi wychowankowie i uczniowie:Dawid Magda, Zofia Marek, Mateusz Rzeźnik, Dawid Rzeźnik, Marcel Mitkiewicz, Maria Głaz, Tomasz Szwakop, Kacper Radłowki, Dawid Dulik, Gabriela Domagała, Amelia Sołtys,Maksymilian Domagała,Zofia Rzeźnik.

    • Kontakt

      • Zespół Szkół w Jaślanach
      • 17 581 76 24
      • Jaślany 432 39-332 Tuszów Narodowy NIP: 817-18-87-333 regon: 831226070 PKD 85.60.Z ------------------------------------------------ Poland
      • godziny pracy sekretariatu od 7:30 do 13:30 , od pon.- do piątku
      • Dane do wystawienia faktury: Nabywca: Gmina Tuszów Narodowy 39-332 Tuszów Narodowy 225 NIP 817-198-47-40 Odbiorca: Zespół Szkół w Jaślanach Jaślany 432 39-332 Tuszów Narodowy
      • RSPO: 20127 - ZESPÓŁ SZKÓŁ W JAŚLANACH, regon: 831226070 --- RSPO: 22964 - SZKOŁA PODSTAWOWA W JAŚLANACH regon: 001139792 RSPO: 31056- SAMORZĄDOWE PRZEDSZKOLE W JAŚLANACH regon: 690007074 ---
      • intendent: zsj.intendent@interia.pl
      • Nr rachunku bankowego Rady Rodziców: Bank Spółdzielczy w Mielcu Oddział w Tuszowie Narodowym 28 9183 1031 2003 3000 7663 0001