• Inne programy

• „Zdalna szkoła+ wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego" (od 5.06.2020r.)

Program „ Zdalna szkoła+” jest drugim programem od czasu ogłoszenia na terenie Polski stanu zagrożenia epidemicznego. Konkurs jest  organizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w którym JST mogły  uzyskać 100% dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo. Tym razem program był dedykowany na zakup sprzętu dla uczniów z rodzin wielodzietnych. W ramach programu  wyposażono w sprzęt komputerowy troje uczniów naszej szkoły do nauki zdalnej.

" Zdalna szkoła - wsparcie ogólnopolskiej sieci edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego" ( od  07.05.2020 r.)

W ramach rządowego programu pn. " ZDALNA SZKOŁA WSPARCIE OGÓLNOPOLSKIEJ SIECI EDUKACYJNEJ W SYSTEMIE KSZTAŁCENIA ZDALNEGO", Szkoła Podstawowa w Jaślanach otrzymała 4 laptopy wraz z oprogramowaniem. Pozyskany sprzęt wypożyczono najbardziej potrzebującym uczniom do wykorzystania w edukacji zdalnej.

"Cybernauci"  to nowy projekt fundacji Nowoczesna Polska, realizowany w partnerstwie z Collegium Civitas, w okresie grudzień 2015-grudzień 2018. Projekt jest prowadzony w ramach programu „Bezpieczna+” Ministerstwa Edukacji Narodowej i finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej.

Celem strategicznym projektu jest podniesienie świadomości i kompetencji w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu (w tym zagrożeń płynących z internetu i metodach postępowania w takich sytuacjach, bezpiecznych metod korzystania z internetu, przeciwdziałania cyberprzemocy, przeciwdziałania uzależnieniom od gier komputerowych, internetu i hazardu w sieci, kształtowania prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania w cyfrowym środowisku, regulacji prawnych dotyczących funkcjonowania sieci) wśród dzieci i młodzieży, a także nauczycieli, rodziców i opiekunów.

W ramach projektu w okresie od 18 do 21 .09.2017 r.  zorganizowano szkolenia dla nauczycieli, uczniów i rodziców Zespołu Szkół w Jaślanach.

inf. archiwalne:

„Płyniemy po zdrowie”  PROGRAM

Lekcje nauki pływania naszych uczniów na pływalni MOSiR - u w Mielcu.

„Tańczące Ferie”

PROGRAM „ WYCHOWANIE PRZEZ SZTUKĘ”

Kwota dofinansowania: 7000,00 zł.

i dziecka oraz rozwijanie zainteresowań, i uzdolnień oraz wszechstronne rozwijanie wrażliwości artystycznej i estetycznej, zdolności widzenia, przeżywania oraz rozumienia otaczającego świata. Pobudzenie ich twórczej pasji poprzez usprawnianie procesów percepcji wizualnej oraz działalności plastycznej i informatycznej.Celem ogólnym programu  było wspomaganie wszechstronnego rozwoju osobowoścProgram realizowany w  ramach regionalnego programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży objętego rządowym programem wspierania powstawania i realizacji regionalnych lub lokalnych programów wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2007 roku „aktywizacja i wspieranie jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych w zakresie udzielania uczniom pomocy materialnej o charakterze edukacyjnym”.

PROGRAM „ SZLAKIEM JĘDRUSIÓW”

Kwota dofinansowania 1406,00 zł.

Wycieczka edukacyjna do miejsc pamięci narodowej”