Szczegółowe zasady wewnątrzszkolnego oceniania uczniów
Kiedy ocena przewidywana staje się oceną śródroczną lub końcoworoczną ?
W przypadku zakwestionowania przez ucznia bądź jego rodzica, przewidywanej oceny z przedmiotu lub zachowania , można zwrócić się do uczącego o dodatkowe sprawdzenie wiedzy ucznia i ponowne ustalenie oceny. W przypadku braku aktywności w powyższym zakresie, ocena przewidywana zostanie potwierdzona jako ocena śródroczna lub odpowiednio końcoworoczna.
Otwórz ponizszy link:
wewnatrzszkolne_zasady_oceniania_uczniow_2017.pdf
Klasyfikacja końcowa – w klasie ósmej (świadectwo ukończenia szkoły podstawowej)
Na klasyfikację końcową składają się roczne oceny klasyfikacyjne z poszczególnych obowiązkowych zajęć edukacyjnych jedynie z ostatniego roku nauczania danego przedmiotu, np. zgodnie z ramówką dla szkoły podstawowej nauczanie plastyki trwa cztery lata i jest realizowane w klasie IV, V, VI i VII. Ocena roczna uzyskana w klasie VII będzie oceną końcową z tego przedmiotu. Analogicznie jest z oceną z muzyki. W przypadku techniki oceną końcową będzie ocena roczna uzyskana przez ucznia w kl. VI, bowiem trzyletnia nauka techniki kończy się w tej klasie. W klasyfikacji końcowej będzie też ocena z przyrody, pomimo, że nauka tego przedmiotu była tylko w kl. IV. Oceny roczne z przedmiotów realizowanych przez wszystkie lata drugiego etapu edukacyjnego także będą w wykazie ocen końcowych.
Reasumując:
Na swiadectwie ukończenia szkoły poza ocenami rocznymi z przedmiotów nauczanych w klasie ósmej, znajdują się dodatkowo oceny końcowe z następujacych przedmiotów:
z przyrody-ocena roczna z kl. IV
z techniki-ocena roczna z klasy VI
z muzyki -ocena roczna z klasy VII
z plastyki-ocena roczna z klasy VII